Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dziś okrągły stół w sprawie wojewódzkiego szpitala w Rybniku

Facebook Twitter

Co przyniesie okrągły stół w sprawie szpitala Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, jaki dziś o godzinie 10.00 (20.07.) rozpoczyna się w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach? Wszyscy liczą, że rozwiązanie problemu, z jakim od kilku miesięcy boryka się lecznica.

Konflikt pomiędzy dyrekcją szpitala a lekarzami doprowadził do odejścia medyków z pracy i zawieszenia pracy czterech szpitalnych oddziałów.

Rozmowy w sprawie przyszłości WSS nr 3 w Rybniku spóźnione są o kilka miesięcy, przyznał w rozmowie z Radiem 90 Grzegorz Wolnik wiceprzewodniczący Rady Społecznej szpitala. W podobnym tonie wypowiada się zaproszony do rozmów przy okrągłym stole prezydent Rybnika Piotr Kuczera, który pyta, dlaczego dopiero teraz do rozmów zaproszone jest miasto, Jesteśmy zapraszani, teraz kiedy mleko się prawie wylało.

Z kolei Piotr Rajman ze związku zawodowego Solidarność ma nadzieję, że uda się spór rozwiązać, gdy obie strony w końcu się opamiętają. Jaki pomysł na przyszłość zadłużonej placówki ma inicjator spotkania Marszałek Województwa Jakub Chełstowski? Czy faktycznie zaproponuje- jak mówi się nieoficjalnie- stworzenie nowej spółki z udziałem miasta Rybnika. Na te pytania powinniśmy dziś poznać odpowiedź.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj