Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dziś pogrzeb senatora Antoniego Motyczki

Facebook Twitter

Odchodzi nie tylko naukowiec, przedsiębiorca, polityk, samorządowiec, ale również filantrop. Na dziś (31.01.) zaplanowano uroczystości pogrzebowe zmarłego przed tygodniem senatora Antoniego Motyczki. Zostanie pochowany w Czyżowicach na cmentarzu parafialnym.

W ostatnich dniach Antoniego Motyczkę wspominał także prezydent Rybnika, Adam Fudali:

Pamiętam senatora jako polityka, który zawsze interesował się ważnymi sprawami dla mieszkańców, każdemu starał się pomóc, nikogo nie zostawiał samego z jego problemami. Była to postać wyjątkowa. W naszej obyczajowości jest tak, że o zmarłych zawsze mówi się dobrze, ale ja mówię prawdę. Trudno będzie zastąpić pana Senatora.

Pomimo wielkich trudności, bo już mu naprawdę ciężko było, zawsze był aktywny, zawsze był we wszystkich miejscach ważnych, istotnych, które były ważne dla rozwoju tej części województwa. Starał się wszędzie być, ale mało tego – interweniował na różnych szczeblach – ministerialnych, tam, gdzie dana sprawa była potem rozpatrywana. Zawsze był dla ludzi, zawsze był blisko ludzi, będzie naprawdę trudno zastąpić senatora, będzie trudno…

Uroczystości pogrzebowe, rozpoczną się o godzinie 13.00 w kościele w Czyżowicach. Wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w ostatnim pożegnaniu, jadąc na miejsce, powinny za przednią szybą samochodu umieścić białe kartki. Ułatwi to służbom porządkowym sprawne pokierowanie na miejsce uroczystości.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024