Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dziś policyjna akcja „Prędkość”. Kierowcy, noga z gazu

Facebook Twitter

Dziś (20.03.) na drogach w regionie policyjna akcja "Prędkość". Warto jednak ściągnąć nogę z gazu i nie liczyć na uniknięcie mandatu oraz karnych punktów.

Mundurowi będą reagowali, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Szczególnym nadzorem zostaną objęte m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość oraz te miejsca, które mieszkańcy wskazali za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Policjanci, w ramach działań, będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach), jak i dynamicznie (przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem wykroczeń).

Kierujący, którzy nie będą stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczali, muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza ewentualnym mandatem oraz powiększeniem konta z punktami karnymi, kierujący ryzykują również utratą prawa jazdy.
Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj