Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dziurawa Pszowska w Wodzisławiu… ale nie tylko [FOTO]

Facebook Twitter

Odwilż odkryła dziury w drogach naszego regionu. Z prośbą o interwencję do naszej redakcji zadzwonił Roman z Wodzisławia. Mieszka przy ulicy Pszowskiej, to droga wojewódzka 933. Problem według naszego słuchacza jest naprawdę duży.

Droga jest dziurawa od skrzyżowania z Urzędem Miasta do skrzyżowania z Matuszczyka:

Słuchacz Roman: Możecie coś zdziałać w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Katowicach, żeby załatali dziury na ul. Pszowskiej. Nie idzie spać, samochody jeżdżą, wpadają w te dziury. Całą noc na okrągło hałas dobiega z drogi, nie da się tego słuchać. Rano jeżdżą puste samochody po żwir, trzaskają o 3 w nocy. Włożyłem do tej dziury elektryczny znicz, żeby go omijali. Może z 10 samochodów go ominęło, a kolejny najechał i go rozjechał.

W imieniu naszego słuchacza w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Katowicach interweniowała Monika Sokołowska.

Dariusz Zabrowarny: Dziur mamy tyle, że nie jesteśmy w stanie ogarnąć ich wszystkich na raz. Na pewno będziemy robić wszystko, żeby przed nowym rokiem pozalepiać te wszystkie dziury, które mogą powodować zagrożenie dla ruchu. Proszę o chwilę cierpliwości, bo mamy pewne moce przerobowe, ale tego jest tak dużo, że nie potrafimy tego zrobić w ciągu jednego dnia. Wiemy, ale to nie tylko tutaj, też w powiecie raciborskim. Taka pogoda niestety nie sprzyja i pojawiają się ubytki, ale panujemy nad sytuacją

– zapewnia Dariusz Zabrowarny, inspektor odpowiedzialny w imieniu Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach za utrzymanie dróg w tym rejonie. Dziury na drogach to realne zagrożenie dla kierowców.

Tylko w Żorach w okresie świątecznym doszło do 7 kolizji spowodowanych właśnie przez dziury w drogach. Chodzi o dwa miejsca: skrzyżowanie Armii Krajowej z Wodzisławską i ulicę Wodzisławską.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 marca 2023