Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dziury na trasach rowerowych wzdłuż zbiornika Racibórz Dolny. Apel do Wód Polskich

Facebook Twitter

"Zamknijcie te drogi dla pojazdów silnikowych" - apeluje Inicjatywa Rowerowa Bramy Morawskiej do Wód Polskich. Chodzi o ścieżki pieszo-rowerowe wzdłuż zbiornika Racibórz Dolny. W Radiu 90 zapowiadaliśmy, że drogi techniczne zostaną oddane miłośnikom jazdy na dwóch kółkach, kiedy tylko uda się zabezpieczyć i oznakować trasy. Miało to nastąpić wiosną, ale jak alarmuje Inicjatywa Rowerowa, drogi są w opłakanym stanie.

Jak czytamy w apelu skierowanym do Wód Polskich: drogi od momentu otwarcia szlabanów były oblegane nie tylko przez rowerzystów i pieszych, ale również przez kierowców pojazdów silnikowych. Te powodują duże zniszczenia nawierzchni.

Jako najbardziej zdegradowany obszar wskazują drogę techniczną wzdłuż nowego koryta Psiny, pomiędzy ul. Topolową a Sosnowiecką. Wcześniej jesienne deszcze i intensywne przejazdy takich pojazdów zaczęły powodować wypadanie dziur wypełnionych wodą. Później z nastaniem zimy sytuacja się nieco zmieniła. Ale kiedy mrozy puściły, sprawa stała się znowu bardzo pilna.

Z kilku dziur powstały już wyjeżdżone koleiny wypełnione wodą. Świeże ślady przejeżdżających pojazdów i zapadnięcia wypełnione wodą wskazują, że dalsza degradacja będzie postępowała bardzo szybko. Niektóre fragmenty drogi są w bardzo złym stanie.

Czy otwarcie sezonu rowerowego na trasach wzdłuż zbiornika Racibórz Dolny rozpocznie się wiosną od pojawienia się tam miłośników jazdy na dwóch kółkach, a może od remontu? To pytanie zadaliśmy Wodom Polskim. Wiemy, że odbyło się spotkanie z samorządami, które również mają dbać o te tereny. Do sprawy będziemy wracać w Radiu 90.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj