Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

E-bilet w autobusach MZK zacznie obowiązywać już za kilka dni

Facebook Twitter

Na terenie obsługiwanym przez Międzygminny Związek Komunikacyjny z Jastrzębia bilety elektroniczne zaczną działać już po majowym weekendzie. Właściciel takiej karty od 4 maja będzie musiał zarejestrować przejazd, przykładając ją do kasownika po wejściu do autobusu, potem odbić ponownie przy wysiadaniu.

W autobusach do końca czerwca obowiązywać będą jeszcze wszystkie rodzaje biletów papierowych, będzie je można także kupić u kierowców. Kończą się prace przy wdrażaniu projektu MZK, na który pieniądze dała Unia Europejska.

To oprócz biletów, także system tablic informacyjnych na przystankach oraz kamery w autobusach. Materiał z tych ostatnich kilkakrotnie były już wykorzystywany zarówno przez służby związku jak i policję.

Wniosek o wydanie e-karty można złożyć w Biurze Obsługi Klienta (BOK) przy ul. Przemysłowej 1 w Jastrzębiu-Zdroju osobiście, poprzez pocztę lub elektronicznie na stronie www.mzkjastrzebie.com w zakładce e-bilet.

W związku z koniecznością personalizacji e-biletów okresowych, wydawanie oraz sprzedaż będą się odbywały wyłącznie w BOKu Związku oraz w urzędach w Rydułtowach i Czerwionce-Leszczynach, a także w punkcie sprzedaży biletów na dworcu autobusowym w Wodzisławiu Śląskim.

Cenniki biletów obowiązujących w tym przejściowym okresie, dostępne są już w autobusach, na przystankach oraz na stronie internetowej MZK.

Wszystkie elementy Systemu, który został uruchomiony za fundusze unijne wraz z wkładem finansowym gmin tworzących Związek, będą w pełni funkcjonowały w drugiej połowie tego roku. Związek planuje podwoić ilość tablic przystankowych oraz znacznie zwiększyć ilość urządzeń doładowujących karty e-biletu na terenie poszczególnych gmin związkowych.

Projekt pod nazwą Wsparcie obsługi i bezpieczeństwa pasażerów MZK Jastrzębie innowacyjnymi systemami informatycznymi, ostatecznie zakończy się w grudniu tego roku po rozliczeniu finansowym tego zadania.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 marca 2021