Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

E-booki w Wodzisławiu i Godowie

Facebook Twitter

Elektroniczny księgozbiór jest już dostępny w placówkach. Można w nich otrzymać darmowy dostęp do bazy 1 500 e-booków. Przeznaczona jest ona dla studentów i pracowników naukowych.

Poza tym wśród e-książek można znaleźć publikacje z zakresu literatury faktu, literatury pięknej, literatury dla dzieci i młodzieży, a także poradniki, słowniki i kompendia. Aby w pełni korzystać z takiej możliwości wystarczy być zarejestrowanym czytelnikiem biblioteki. Zainteresowane osoby mogą otrzymać bezpłatny kod PIN otwierający dostęp do serwisu.

IBUK to całodobowa, wirtualna czytelnia dostępna z dowolnego miejsca. Książki można więc czytać na komputerach domowych oraz urządzeniach mobilnych jak tablet czy smartfon.  W swojej bazie serwis posiada bardzo duży zbiór publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych. Dodatkowo Platforma IBUK Libra pozwala nie tylko czytać książki, ale umożliwia także zaawansowaną pracę z e-książką (zaznaczanie tekstu, wprowadzanie zakładek, notatki, tworzenie wirtualnej półki z książkami, generowanie bibliografii, korzystanie ze słownika i encyklopedii).

Kod PIN można odebrać osobiście lub drogą elektroniczną (podając swoje imię i nazwisko oraz numer karty czytelnika w mailu). Pomoc można uzyskać bezpośrednio od pracowników biblioteki bądź korzystając z zakładki pomoc w serwisie libra.ibuk.pl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj