Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Easter eggs. W poszukiwaniu wielkanocnych niespodzianek

Facebook Twitter

Wielkanocne prezenty już dawno zostały odnalezione i rozpakowane. Jednak zapewniamy Was, że nie odkryliście wszystkich „wielkanocnych jaj”. Przygotowaliśmy krótką informację o niespodziankach, których poszukiwanie może trwać jeszcze wiele dni.

Według Wikipedii Easter egg (dosł. z ang. wielkanocne jajo) to różnego rodzaju nawiązania do rzeczywistości (również wirtualnej) zamieszczane przez twórców w swoich produkcjach. Mają najczęściej akcent humorystyczny. Mogą nawiązywać do filmów, literatury czy sławnych postaci. Znalezienie takiego nawiązania często wymaga wykonania odpowiednich czynności, wciśnięcia kombinacji klawiszy itp.

Ukryte przez twórców „dodatki” najczęściej kojarzą nam się z grami komputerowymi, ale okazuje się, że możemy je także odnaleźć w zainstalowanych aplikacjach, na płytach DVD, w wydawnictwach muzycznych, wybranych utworach, książkach czy na stronach internetowych. Możliwości i tajemnic jest tak wiele, że najprościej będzie posłużyć się gotowymi zestawieniami „wielkanocnych jaj”.

Jedną z gier znajdziecie po wpisaniu w wyszukiwarkę Google frazy

Poszukiwania powinniście zacząć od serwisu EggHeaven, gdzie „niespodzianki” zostały podzielone na kategorie i czytelnie opisane. Czy wiedzieliście, że na płytach Waszych ulubionych artystów znajdują się ukryte ścieżki i dodatkowe utwory? Jeżeli nie, podpowiedzi znajdziecie pod tym adresem… A może na Waszych twardych dyskach zainstalowana jest któraś z tych aplikacji?

Zasada jest prosta: wybieracie kategorię, klikacie w wybraną nazwę lub tytuł i postępujecie według instrukcji.

Możecie również odkryć „wielkanocne jaja” na wybranych stronach internetowych. Pod tym adresem zagracie w jedną z legendarnych gier (kliknijcie w „Insert Coin”). Kolejna grę znajdziecie po wpisaniu w wyszukiwarkę Google frazy atari breakout i kliknięciu w „Obrazy dla atari breakout”. Więcej? Proszę bardzo. Wpiszcie frazę google gravity i kliknijcie w pierwszy wynik wyszukiwania, sprawdźcie co się stanie gdy wstukacie askew, albo do a barrel roll. A to dopiero początek. Dobrej zabawy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2021