Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Edyta Jungowska w Raciborzu

Facebook Twitter

Dorośli widzowie pamiętają ją głównie z roli energicznej siostry Bożenki w serialu „Na dobre i na złe” oraz z wielu niezapomnianych ról w Teatrze Telewizji.

Dla dzieci to przede wszystkim głos Pippi Pończoszanki, dzieci z Bullerbyn czy Lotty z Ulicy Awanturników. Gościem raciborskiej biblioteki była Edyta Jungowska!


Aktorka przyjechała do Raciborza w ramach projektu „Od przedszkola do książkowego mola” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rano spotkała się z najmłodszymi czytelnikami z Przedszkola nr 10 i Przedszkola na Płoni oraz uczniami klas I-III ze Szkół Podstawowych nr 4, 13 i 15. Jungowska opowiedziała dzieciom o tym, jak zaczęła się jej przygoda z bohaterami książek Astrid Lindgren oraz zaprezentowała wybrane fragmenty bajek, do których podkłada, znakomicie zresztą, swój głos.

Wieczorem aktorka przypomniała raciborskiej publiczności swoje najlepsze role, pokazując liczne zdjęcia i fragmenty filmów (m.in. serialu „Ja Wam pokażę” czy Teatru Telewizji „Od czasu do czasu”) i opowiadając o kulisach pracy z największymi reżyserami i aktorami.

Edyta Jungowska zdradziła także, jaką rolę w jej karierze odegrała Szkoła Muzyczna a następnie Ognisko Teatralne „U Machulskich”. Ostatnie dziesięć lat, aktorka poświęciła swojemu wydawnictwu Jung-off-ska wydającemu audiobooki oraz książki dla dzieci i młodzieży, które na koniec każdy mógł zakupić z autografem lektorki. Płyty można także wypożyczyć w EURECE-Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy Kasprowicza 12.

Galeria zdjęć:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022