Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Eko-lekcje w szkole w Rybniku-Niewiadomiu [FOTO]

Facebook Twitter

Nauka biologii, geografii, chemii i fizyki w nowych przestrzeniach w Zespole Szkolno-Przedszkolnym numer 2 w Rybniku. W placówce otwarto eko-klasę i zieloną pracownię, obie przygotowane i wyposażone za ponad 100 tysięcy złotych. Placówce udało się uzyskać dofinansowanie na te inwestycje.

Największe wrażenie robią pomoce dydaktyczne, z jakich korzystać będą teraz uczniowie klas 4-8:

Do geografii mamy mapy, mamy globusy, mamy tellurium, mamy przekrój przez wulkan, mamy poziomicę, małą stację pogody- tam jest zewnętrzna stacja pogody. Kompasy, busole, to, co będzie też potrzebne na lekcjach w terenie. Bardzo dużo mamy pomocy z biologii, bo z biologii mamy cały korpus człowieka, więc wszystkie te organy wewnętrzne mogą uczniowie demontować, wkładać, oglądać, jak w naturalnych niemalże wymiarach one wyglądają. Mamy dużo preparatów mikroskopowych, otrzymaliśmy pięć mikroskopów, na których uczniowie będą ćwiczyć robienie preparatu, a potem je oglądać, rysować, omawiać. Jeżeli chodzi o fizykę: no to mamy też huśtawkę Newtona, mamy przyrząd do badania siły Archimedesa, mamy silnik do tworzenia prądu. …A do tego: model atomu, waga i sprzęt do wykonywania doświadczeń chemicznych oraz nowa tablica interaktywna- wymienia Jolanta Nowobilska , nauczycielka przyrody i geografii.

Nauka przez doświadczanie już przypadła uczniom do gustu:

-oceniają Kinga Raszczyk i Martyna Adamczyk z klasy 6, z którymi rozmawiała Monika Sokołowska.

Na szkolnym podwórku na uczniów czeka zielona pracownia– dodaje Ewa Florczyk, dyrektorka szkoły:

Tutaj podobnie będą odbywać się zajęcia i z przyrody i zajęcia z chemii z biologii, ale myślę, że również nauczyciele z matematyki tutaj wyjdą i humaniści będą też tutaj mogli robić swoje zajęcia, dlatego, że tutaj mamy ławo-stoły, które są przygotowywane w takiej ilości, żeby każda klasa, która zechce tutaj przyjść, mogła zrealizować swoje zajęcia. To jest pomysł zarówno na te ciepłe miesiące, ale również na te wczesnojesienne, kiedy będzie piękny wrzesień, myślę, że dużo tutaj dzieci skorzysta właśnie z uroków takiej zielonej zewnętrznej klasy. Będzie na pewno ciekawiej, będzie na pewno bardziej przejrzyście, jeżeli chodzi o pokazywanie jakiejś takiej praktycznej strony edukacji i myślę, że wszystkie dzieci tutaj korzystając jednocześnie z tzw. czystego powietrza, będą chętnie uczestniczyły w zajęciach.

Jak wyglądają obie klasy zobaczcie na zdjęciach:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022