Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Eko-Okna obejmą patronatem klasy w PCKZiU w Wodzisławiu [FOTO]

Facebook Twitter

Aż siedem kierunków kształcenia objętych zostało współpracą Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu i firmy Eko-Okna w Kornicach. W szkole podpisano umowę mówiącą o utworzeniu w placówce klas patronackich.

Faktycznie mają one zacząć działać od nowego roku szkolnego, ale już ma to być argument dla młodzieży, która zastanawia się na kontynuacją nauki: że tu równocześnie będzie miał możliwość zdobywania doświadczenia w jednym z największych zakładów pracy w regionie.

Leszek Bizoń: Mając na uwadze to, że firma buduje nową fabrykę na terenie Wodzisławia, mając na uwadze to, że ta szkoła ciągle się rozwija, ciągle nowoczesne klasy, nowoczesne pracownie. Współpracując już z większymi firmami, tymi najlepszymi można powiedzieć na terenie naszego powiatu, chcieliśmy wałczyć kolejną firmę tym razem firmę, tym razem firmę Eko-Okna. Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie takim impulsem do rozwoju i tej szkoły, tych nowych kierunków, ale także pozwoli zabezpieczyć pracowników czy kadry pracownicze już wykwalifikowane, gotowe do pracy w tej firmie.

– mówi Leszek Bizoń, starosta wodzisławski i potwierdza, że do podejmowania współpracy z firmami z różnych branż skłania sytuacja na rynku pracy.

Leszek Bizoń: Te duże firmy, prężne firmy na terenie naszego regionu, naszego powiatu współpracują z tą szkołą i ta korzyść jest obopólna. Z jednej strony my mamy nowe kierunki i taką zachętę dla uczniów, młodzieży, aby właśnie korzystali i do tej szkoły uczęszczali, a z drugiej strony firmy te, które pracują, czy współpracują z nami, mają przygotowanych pracowników pod potrzeby, pod zawody, których oni potrzebują i które funkcjonują tych firmach.

Jak w praktyce ma przebiegać współpraca pomiędzy szkołą a firmą Eko-Okna?

Ewelina Limanowska: Eko-Okna mają wraz z nami współtworzyć w jakiś sposób rozkłady materiału. Mają przeprowadzać warsztaty dla naszych uczniów, dla naszych pracowników, dla naszych nauczycieli, którzy w przyszłości mają dla nich przyszłe kadry kształcić. Tym patronatem objęte są klasy technik – mechanik, technik-mechatronik, technik – automatyk, technik – automatyk, technik – spawalnictwa, operator obrabiarek skrawających i nowość, która dopiero od września w ofercie kształcenia naszego powiatu w naszej szkole się pojawi, to będzie technik – robotyk.

wyjaśnia Ewelina Limanowska, pełniąca obowiązki dyrektora Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu. Czy uczniowie otrzymają gwarancję zatrudnienia?

Ewelina Limanowska, pełniąca obowiązki dyrektora Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu

Ewelina Limanowska: Zobaczymy, co czas przyniesie. Jesteśmy otwarci, jesteśmy pełni pomysłów i na prawdę dla nas najważniejsi są nasi uczniowie. Zobaczymy, w jakim kierunku będzie ta współpraca rozwijana. Być może w tym kierunku właśnie, żeby uczniowie otrzymali gwarancję pracy, stypendia. Zobaczymy w przyszłości.

Dodajmy, że podpisanie umowy pomiędzy szkołą a firmą odbyło się w czasie tradycyjnego „Święta Szkoły”, które wróciło po przerwie spowodowanej pandemią.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022