Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Eko-Okna przekazały milion złotych dla szpitala w Raciborzu na walkę z koronawirusem

Facebook Twitter

Firma Eko-Okna z Kornic sfinansowała zakup karetki dla placówki przy ul. Gamowskiej w Raciborzu. Przedsiębiorstwo przekazało lecznicy milion złotych na rzecz walki z koronawirusem.

Na konferencji prasowej starosta raciborski Grzegorz Swoboda zaznaczył, że jest to realne wsparcie ze strony firmy z Kornic:

Chciałem przede wszystkim podziękować firmie Eko-Okna, właścicielom firmy za ten ważny dar. Firma przekazała 1 mln zł na sprzęt, prawie 530 tys. zł poszło na zakup tego sprzętu, tego ambulansu. Pozostała kwota też poszła na sprzęt, który zasili nasz szpital. Z tego miejsca jako starosta w imieniu własnym, ale i całego zarządu, ale przede wszystkim mieszkańców- dziękuję, jest kolejny ważny zakup dla naszego szpitala. Warto podkreślić, że w ostatnich dwóch latach wymieniliśmy już prawie pięć samochodów, co bardzo znacząco poprawi jakość i szybkość dojazdu naszych mieszkańców. Jeszcze raz dziękuję.

Na zdjęciu: starosta raciborski Grzegorz Swoboda na piątkowej (29.05.) konferencji prasowej przy szpitalu w Raciborzu

Na spotkaniu z dziennikarzami był również dyrektor szpitala im. dr Józefa Rostka w Raciborzu Ryszard Rudnik:

W pierwszej kolejności chciałem podziękować Panu Mateuszowi Kłoskowi, właścicielowi firmy Eko Okna za to, że jako jeden z pierwszych ruszył nam z pomocą i zdecydował się przeznaczyć znaczną kwotę pieniędzy, czyli milion złotych na wsparcie szpitala zakaźnego w Raciborzu. Ten ambulans był kupiony przez firmę Eko Okna i dlatego dziękuję zarządowi firmy, że w sposób sprawny i szybki przeprowadził zakup tego ambulansu. Ten ambulans będzie służył przede wszystkim mieszkańcom Raciborza. Sami Państwo wiecie, że czas dojazdu do pacjenta jest bardzo ważny, stąd sprawność tego sprzętu i wyposażenie tych ambulansów jest niezwykle ważne. Łącząc to z naszymi zespołami medycznymi, jest to naprawdę duże wsparcie i bezpieczeństwo dla mieszkańców powiatu raciborskiego.

W tej chwili mamy około 11 karetek, część z nich będziemy likwidować- te najstarsze. Natomiast chciałem powiedzieć, że w systemie ratownictwa medycznego mamy 5 nowych ambulansów, wyposażonych w sprzęt z „górnej półki”. Cztery, które jeżdżą w systemie ratownictwa medycznego i piąta, która jest rezerwowa. Pozostałe pojazdy są przeznaczane do wykonywania transportów sanitarnych, międzyszpitalnych.

Na zdjęciu: dyrektor raciborskiego szpitala Ryszard Rudnik na piątkowej (29.05.) konferencji prasowej przy szpitalu w Raciborzu

Radio 90: Co z resztą środków, jakie przeznaczyły Eko- Okna?

Reszta  środków zostanie przeznaczona na zakup sprzętu medycznego. Wszystkie darowizny, które otrzymaliśmy, to są środki, które szpital będzie przeznaczał na zakup sprzętu medycznego. Cześć już jest zrealizowanych, a część jest w trakcie realizacji.

Jeżeli chodzi o tabor samochodowy możemy odsapnąć, na dwa lata mamy spokoju, nie musimy się martwić, jeżeli chodzi o inwestycje, jeżeli chodzi o tabor samochodowy. Jesteśmy jedną z niewielu stacji, która ma tak nowy sprzęt medyczny.

Na spotkaniu z dyrektorem szpitala Ryszardem Rudnikiem i starostą raciborskim Grzegorzem Swobodą był Przemek Niedźwiecki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj