Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Eko-Okna zainwestują w Wodzisławiu Śląskim. Na początek praca dla tysiąca osób

Facebook Twitter

Duży producent okien zainwestuje w Wodzisławiu. Firma Eko-Okna kupiła 17 hektarów terenu w strefie Olszyny, to działki inwestycyjne w Kokoszycach. Zakład ma ruszyć w przyszłym roku, zatrudniając na początku tysiąc osób.

Rozmawialiśmy z Mieczysławem Kiecą, prezydentem Wodzisławia:

Mieczysław Kieca: Bardzo duży inwestor, jakim jest Eko-Okna będzie budował zakład produkcyjny. Prace maj ruszyć niebawem. Bardzo duży inwestor, bardzo się cieszę, jestem dumny, że to właśnie Wodzisław znalazł się na mapie inwestycyjnej Eko-Okien, polskiego, dużego inwestora. W tym przypadku był to teren archidiecezji, który od lat był promowany w ramach konkursu „Grunt na medal”. Uzyskiwał wyróżnienia m. in. Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych i dzisiaj znalazł polskiego inwestora. Dzieje się bardzo dużo, mamy dużą ilość miejsc pracy i tereny, nad którymi pracowaliśmy 14 lat, wreszcie znalazły nowego gospodarza, z czego bardzo się cieszę.

Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śląskiego

Czym miasto przekonało inwestora do rozpoczęcia działalności właśnie na tym terenie?

Mateusz Kłosek: Ten teren dlatego, że jest około 30 km od naszej siedziby i daje nam to możliwość skorzystania z wiedzy pracowników, których mamy z tego terenu, to nam pozwoli szybciej wystartować. Rozpatrywaliśmy też inne lokalizacje, natomiast ta dała nam największe możliwości, najwięcej hektarów tutaj było do zagospodarowania w jednym miejscu, blisko miasta, to dla nas też ma znaczenie. Otwieramy tutaj nowy zakład, także to jest nasz plan numer jeden, chcemy otworzyć nową halę produkcyjną, dział administracji, dział sprzedaży. To jest nasz najbliższy plan na kilka lat.

-mówi Mateusz Kłosek, prezes zarządu i właściciel firmy Eko-Okna.

Mateusz Kłosek, prezes zarządu w firmie Eko-Okna

Dodatkowo władze Wodzisławia chcą zwolnić inwestora przez 7 lat z podatku od nieruchomości, ma to być ulga szacowana na kilka milionów złotych.

Współpraca z nowym inwestorem zakłada też inne projekty, takie jak np. budowa przedszkola w Kokoszycach. Takie przedszkola dla dzieci pracowników budowane jest już w Kornicach, gdzie obecnie trwa produkcja:

Mieczysław Kieca: Patrzymy na to szerzej. Nie tylko na inwestycje, nie tylko na miejsca pracy- one są bardzo ważne, ale dzisiejszy pracownik potrzebuje komfortu pracy. Komfort pracy to dobre miejsce do zamieszkania, stabilna rodzina i bezpieczeństwo najmłodszych, dlatego zagwarantowaliśmy inwestorowi, że w procesie rekrutacji przedstawi nam miejsca, z których dojeżdżają pracownicy i będzie takie ich oczekiwanie, aby np. po trasie były przygotowane miejsca przedszkolne w istniejących przedszkolach- te przygotujemy na bazie sieci, którą mamy. Natomiast docelowo i to dotyczy też innych inwestorów w strefie Olszyny- o czym rozmawialiśmy -planujemy budowę przedszkola, które będzie dedykowane pracownikom w strefie Olszyny w Wodzisławiu Śląskim. Drugim aspektem, nad którym pracujemy, to rozwój budownictwa mieszkaniowego w oparciu o własne tereny na Batorym, zarówno komunalnego, jak i budownictwo adresowane pod pracowników.

-zdradza plany Mieczysław Kieca, prezydent miasta.

Teren inwestycyjny zakupiony przez Eko-Okna

Niedługo ruszy rekrutacja pracowników. Inwestycja szacowana jest na kilkaset milionów złotych.

Zobacz zdjęcia z konferencji prasowej:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj