Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Eko Patrol Radia 90 – odcinek 22/2021

Facebook Twitter

W dzisiejszym Eko Patrolu Radia 90 kilka tematów. Zaczynamy od Wisły i zaproszenia na bieg śladami niedźwiadków, zajrzymy też do Rybnika, który zachęca, aby wsiąść na rowery. Na koniec będziemy też w Pszowie, gdzie rozpoczyna się akcja utylizacji pokryć dachowych wykonanych z azbestu.

Wisła zaprasza dzieci i młodzież na II Bieg Śladami Wiślańskiego Niedźwiadka, który odbędzie się już jutro w niedzielę 6 czerwca. Kamienne rzeźby misiów to swoisty symbol „Perły Beskidów”. W oparciu o znajdujące się w parku Kopczyńskiego posągi, wytyczono trasy – krótszą dla młodszych biegaczy oraz dłuższe pętle dla tych ciut starszych.
W dalszej części programu przeniesiemy się do Rybnika. Miasto walczy o tytuł rowerowej stolicy polski. To ogólnopolska akcja. Chodzi o to, by zmobilizować jak najwięcej mieszkańców do wyciągnięcia rowerów i jazdy na jednośladach. Ma być to zdrowa sportowa rywalizacja i wspólna zabawa propagującej aktywny tryb życia. Specjalna aplikacja liczy przejechane kilometry i sumuje je. Liczy się, aby w czerwcu przejechać ich jak najwięcej.

W drugiej części programu powiemy o azbeście. Miasto Pszów pomoże kilkudziesięciu mieszkańcom w utylizacji tego niebezpiecznego materiału.

Audycja dofinansowana jest ze środków
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach
odpowiedzialność ponosi Redakcja

Program emitowany jest w każdą sobotę po godzinie siódmej. 

Posłuchaj poprzednich programów Eko Patrol Radia 90.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj