Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Eko Patrol Radia 90 – odcinek 34

Facebook Twitter

Dzisiaj w programie beskidzkie miejscowości i ścieżki rowerowe, które przez nie prowadzą. Już za kilka miesięcy miłośnicy wycieczek na jednośladach zyskają kolejne odcinki dróg.

43 mln zł ze środków pochodzących z Unii Europejskiej trafi do gmin w regionie na działania związane z Odnawialnymi źródłami energii, transportem rowerowym i poprawą warunków dla rozwoju MŚP. Umowy wręczono w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

Inwestujemy kolejne środki, by województwo śląskie się rozwijało. Stawiamy na odnawialne źródła energii, turystykę i rewitalizację terenów poprzemysłowych, co przełoży się na poprawę jakości powietrza, redukcję zanieczyszczeń i lepszą jakość życia. – mówił Jakub Chełstowski, marszałek woj. śląskiego.

Tychy otrzymają 20 mln zł dofinansowania na realizację projektu polegającego na montażu instalacji odnawialnych źródeł energii wytwarzających energię cieplną lub elektryczną w domach jednorodzinnych. Planowane jest przekazanie grantów na wybudowanie 960 instalacji wykorzystujących OZE,
tymczasem Ustroń otrzyma prawie 9 mln zł dofinansowania na realizację projektu pn. „Rowerem przez Beskidy.

Przedmiotem projektu jest poprawa parametrów technicznych Wiślanej Trasy Rowerowej na terenie partnerskich gmin – Ustronia, Wisły i Brennej.

Audycja dofinansowana jest ze środków
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Program emitowany jest w każdą sobotę po godzinie ósmej. 

Posłuchaj poprzednich programów Eko Patrol Radia 90.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj