Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Eko Patrol Radia 90 – odcinek 42/2021

Facebook Twitter

Zielone Czeki – czyli nagrody za działalność proekologiczną, inwestycje ekologiczne w rybnickich mieszkaniach komunalnych i program AgroEnergia, czyli projekt wspierający rolników w budowie mikroinstalacji fotowoltaicznych i wiatrowych oraz pomp ciepła, a także biogazowni rolniczych – o tym dzisiaj w Ekopatrolu radia 90.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń w jednym z najważniejszych i największych konkursów w województwie śląskim związanym z ochroną środowiska – „Zielone czeki”. Nagrody przyznawane są corocznie z okazji Dnia Ziemi, za działalność na rzecz ochrony środowiska. Zgłoszenia można składać do 19 listopada.
W dalszej części programu powiemy m.in. o remoncie kotłowni przy Hetmańskiej 5 w Niedobczycach. Już nie węglem a gazem jest opalana kotłownia, która ogrzewa kilkadziesiąt mieszkań. Powiemy też o programie Agroenergia. Od 1 października rolnicy mogą ubiegać się o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych, małych instalacji wiatrowych, pomp ciepła.

Część pierwsza programu

Część druga programu

Audycja dofinansowana jest ze środków
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach
odpowiedzialność ponosi Redakcja

Program emitowany jest w każdą sobotę po godzinie siódmej. 

Posłuchaj poprzednich programów Eko Patrol Radia 90.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2021