Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Eko Patrol Radia 90 – odcinek 7/2021

Facebook Twitter

Dzisiaj w programie zajmiemy się jedzeniem. Czy bycie ekologicznym mieć z nim związek? Oczywiście. I chodzi nie o to, by zostać wegetarianinem, a o to, by porzucić praktykę marnowania jedzenia. Niestety, na całym świecie miliardy ton jedzenia trafiają każdego roku na śmietnik.

Wyrzucając jedzenie, nie tylko pozbywamy się pieniędzy, ale również nawzajem się trujemy. To tony produktów do przerobienia. Ale też tony jedzenia, do którego wytworzenia zużywa się wiele energii elektrycznej i wody.
Zakupy z uwzględnieniem potrzeb to jedno, ale jeśli już mamy produkty, które nam nabywają – przetwórzmy je. Innym wyjściem są, coraz bardziej popularne, lodówki społeczne. To dobre rozwiązanie, aby nie marnować jedzenia a przy okazji spełnić dobry uczynek i podzielić się produktami z potrzebującymi. O tym dzisiaj w pierwszej części programu.

W drugiej części Eko Patrolu Radia 90 o dokarmianiu ptaków. Czy mamy to robić i czym je karmić? O tym opowiada dr Jacek Betleja, ornitolog z działu przyrody Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.

Audycja dofinansowana jest ze środków
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach
odpowiedzialność ponosi Redakcja

Program emitowany jest w każdą sobotę po godzinie siódmej. 

Posłuchaj poprzednich programów Eko Patrol Radia 90.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2022