Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Eko-warsztaty w rybnickiej bibliotece. Warto skorzystać!

Facebook Twitter

Wakacyjne eko-warsztaty w bibliotece w Rybniku. Placówka w tym roku realizuje projekt pod hasłem „Letnia ekoteka młodego człowieka”, który został wybrany spośród 201 wniosków nadesłanych do Funduszu Naturalnej Energii.

Będą zajęcia literackie, plastyczne, wycieczki do rezerwatu przyrody Łężczok, lasów w Rudach Raciborskich, gry i zabawy konstrukcyjne. Efektem projektu będzie stworzenie przez dzieci ekoteki – graficznego zbioru dobrych i złych praktyk ekologicznych wraz ze wskazówkami co robić, żeby stan środowiska poprawił się. Do końca września, ekoteki będą prezentowane w bibliotece w formie wystawy. Można już zapisywać się na zajęcia, które startują 29 lipca.

Biblioteka zaprasza dzieci w wieku 7 -12 lat do udziału w warsztatach. Zajęcia będą odbywać się od 29 lipca do 28 sierpnia w poniedziałki, środy i piątki w godz. 11:00 – 13:00. Wstęp jest wolny. Obowiązują zapisy: tel. 32 4223541, wew. 425 lub mail: [email protected].

Zajęcia odbywają się z zachowaniem zasad rygoru sanitarnego.

Więcej o projekcie na stronie rybnickiej biblioteki.

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023