Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Ekologiczna opieka nad niepełnosprawnymi w Cieszynie

Facebook Twitter

"Mamy nadzieję, że budowa ruszy za półtorej roku"- tak mówił poranny gość Radia 90 Rafał Guzowski z cieszyńskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. W Bażanowicach, na terenie starego folwarku, budują ośrodek dla swoich podopiecznych: "Ekozofię niepełnosprawnych".

Jak mówił Rafał Guzowski, projekt jest na etapie zbierania dokumentacji, robienia opisów konserwatorskich. To pozwoli na dalsze prace projektowe i architektoniczne a także na aplikowanie o środki zewnętrzne na budowę. Na razie aby zebrać pieniądze stowarzyszenie organizuje różne akcje, ostatnia to smażenie placków ziemniaczanych na cieszyńskim rynku. Zrobiono placki ze 170 kg ziemniaków, zebrano ponad 4 i pół tysiąca złotych.

Poranny gość w Radiu 90! W każdy wtorek i piątek, tuż po ósmej rano – pytamy, dyskutujemy, omawiamy tematy ważne i istotne.  Czekamy także na Wasze propozycje – kogo chcecie usłyszeć w programie? Jaki temat należy poruszyć? Czekamy na sugestie, zachęcamy do komentowania. Skontaktuj się z nami – KLIK!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj