Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ekologiczna edukacja już od najmłodszych lat w Pawłowicach

Facebook Twitter

Ekologiczna edukacja już od najmłodszych lat. We wrześniu Pawłowice postawiły w swoich placówkach oświatowych pojemniki do segregacji śmieci. Obok specjalnych stacji do segregowania pojawiły się także tablice informacyjne, które podpowiadają, jaki rodzaj odpadu do pojemnika jakiego koloru włożyć. Oddzielenie zbierane są tworzywa sztuczne i metale, papier, szkło, bioodpady, nakrętki i drobny sprzęt elektroniczny.

Fot. pawlowice.pl

Łącznie gmina zakupiła 48 zestawów pojemników – 32 dla szkół i 16 dla przedszkoli. Gmina od maja 2022 roku prowadzi szereg działań edukacyjnych w ramach projektu „Budowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży Gminy Pawłowice” dofinansowanego ze środków Fundacji JSW. Pracownicy Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa już wcześniej przeprowadzili prelekcje dotyczące między innymi postępowania z odpadami, zapobiegania ich powstawaniu, selektywnej zbiórki i recyklingu.

We wrześniu dla uczniów klas od 1 do 3 szkół podstawowych został przygotowany konkurs plastyczny. Zadaniem konkursowiczów było przygotować plakat wskazujący na problem zaśmiecania chodników, poboczy i dróg. Rozstrzygnięcie konkursu już wkrótce, a najlepsze plakaty znajdą się na wiatach przystankowych na terenie gminy, aby trafić do jak najszerszego grona odbiorców. Działania prowadzone przez Gminę Pawłowice uświadamiają najmłodszym mieszkańcom, że mają realny wpływ na środowisko i są za nie odpowiedzialni.

Zadanie otrzymało dofinansowanie ze środków Fundacji JSW.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024