Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ekologiczne warsztaty z książką w tle. To pomysł na dziecięce wakacje

Facebook Twitter

Rybnicka biblioteka pamięta o swoich czytelnikach. Czas na Twoją Miejscowość, więc sprawdzamy co przygotowano tam na wakacyjne miesiące.

W sierpniu Biblioteka Miejska w Rybniku pomyślała o najmłodszych, zorganizowana zostanie „Letnia ekoteka młodego człowieka”.  To cykl warsztatów ekologicznych dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. O szczegółach mówi Stanisława Adamek dyrektor placówki:

Zaplanowaliśmy to tak, że dzieci najpierw uczestniczą w warsztatach różnego typu, mają również zajęcia z książką. Mają też kilka wycieczek, wykładów, bardziej plenerowych zajęć. Każdego tygodnia będą tworzyć kartę do ekoteki, która będzie ich takim zbiorem dobrych praktyk. Żeby przy okazji wzbogacić wiedzę ekologiczną dzieci, a przy okazji dorosłych. Całe zadanie jest podzielone na cztery panele, jest o powietrzu, o ziemi, o wodzie i o życiu codziennym. Kiedy będziemy się zajmować ziemią i wodą zaprosimy dzieci do Rud Raciborskich, wtedy dzieci dowiedzą się trochę o ekologii, trochę posprzątamy las. Przy okazji przejedziemy się też kolejką wąskotorową, pospacerujemy.

Oczywiście cały czas w bibliotece w Rybniku można wypożyczyć sobie książkę na wakacje. Warto pamiętać, że nie ma swobodnego dostępu do półek, dzień wcześniej tytuł trzeba rezerwować telefonicznie lub mailowo.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj