Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ekologiczny konkurs plastyczny „Ocalić od zapomnienia”

Facebook Twitter

XXVII Wojewódzki Plastyczny Konkurs Ekologiczny „Ocalić od zapomnienia”. Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach po raz dwudziesty siódmy organizuje Wojewódzki Plastyczny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Ocalić od zapomnienia”.

fot. _Alicja_/ pixabay.com

Tematyka konkursu: „Foliowy świat –być albo nie być”.

Organizatorzy pragną zwrócić uwagę młodego człowieka na otaczający nas świat, który w wyniku nieodpowiedzialnej działalności jest systematycznie niszczony. Na nadmierną produkcję śmieci, a także na to co dzieje się na skutek korzystania z jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych. To nie tylko śmieci, to także często przyczyna trującego dymu, zatrutego powietrza i smogu. Ma to na celu uwrażliwić młodego człowieka na zmiany, które zachodzą w naturalnym środowisku: morskim, lądowym, powietrznym pod wpływem wszechobecnej folii i plastiku.

Konkurs przeznaczony jest dla wychowanków przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz uczestników pozalekcyjnych zajęć plastycznych (POPP, placówki kultury). Na wyjątkowe prace konkursowe organizatorzy czekają do 30 września 2020. Wyniki XXVII Wojewódzkiego Plastycznego Konkursu Ekologicznego oraz data finału połączona z otwarciem wystawy pokonkursowej i wręczeniem nagród zostanie podana w terminie późniejszym.

Prace należy dostarczać do Centrum Kulturalno-Edukacyjnego w Czerwionce-Leszczynach przy ul. 3 Maja 36 D.

Regulamin, karta pracy oraz zgody pobierz ze strony Miejskiego Ośrodka Kultury.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023