Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. W tym roku zajęcia zdalne

Facebook Twitter

"Sprawdzony pomysł na biznes" czy "Reklama a wywieranie wpływu". To wybrane tematy wykładów, jakie odbędą się w ramach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Katowicach. Do końca października można zapisać dziecko na zdalne i bezpłatne zajęcia.

fot._Alicja_/ pixabay.com

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zaprasza uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej (dzieci w wieku 10-13 lat) na zajęcia 23. edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Zajęcia tradycyjnie są bezpłatne. W tej edycji będą prowadzone online, a rekrutacja potrwa do 31 października 2020 r.

Celem programu jest popularyzacja wiedzy i budowanie świadomości ekonomicznej wśród dzieci już od najmłodszych lat. Oferta edukacyjna EUD skierowana jest do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Program działa w systemie semestralnym, gdzie każdy semestr nauki obejmuje sześć spotkań (tym razem online). Program obejmuje również równoległe wykłady dla rodziców i wychowawców z zakresu wychowania i kształtowania postaw u najmłodszych.

-piszą organizatorzy. Wszyscy uczestnicy EUD otrzymują dyplomy ukończenia programu. Na najlepszych studentów czekają atrakcyjne nagrody.

fot._Alicja_/ pixabay.com

Na zajęciach EUD na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 poruszone zostaną tematy takie jak:

Wykłady dla dzieci:

Przedsiębiorczość w działaniu
Reklama a wywieranie wpływu
Dobro prywatne a dobro publiczne
Tworzenie pieniądza
Kierowanie w kryzysie
Sprawdzony pomysł na biznes. Praktyk biznesu

Wykłady dla rodziców:

Nauczanie wartości
Zagrożone dzieciństwo – uzależnienia
Pokolenie Google
Edutainment, czyli kiedy zabawa staje się nauką?
Postawa tolerancji wobec własnych dzieci. Odmienność, preferencje i wybory dzieci
Wyzwania stojące przed polską gospodarką

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy to program edukacji ekonomicznej dla dzieci w wieku 10-13 lat. Organizatorem spotkań jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych we współpracy z lokalnymi partnerami: w Warszawie – przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w Białymstoku – przy Politechnice Białostockiej, w Gdańsku – przy Politechnice Gdańskiej, Katowicach – przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, w Poznaniu – przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu a także we Wrocławiu – przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj