Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ekscytujące „Wakacyjne Spotkania z Historią”

Facebook Twitter

Nudzisz się w wakacje? Spędź czas w muzeum. Wodzisławska placówka zaprasza młodych odkrywców na "Wakacyjne Spotkania z Historią". W ramach cyklu na początku lipca odbyły się już pierwsze zajęcia dotyczące czasu.

Dzieci mogły się dowiedzieć, jak kiedyś ludzie mierzyli czas, jak wyglądały pierwsze zegary, co to jest klepsydra, czy też jak działa zegar słoneczny. Jutro (25.07.) wodzisławskie muzeum zaprasza na kolejne wakacyjne spotkanie. Mówi organizująca zajęcia, Kinga Kłosińska:

Jutrzejsze spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00. W planach są kolejne. Podczas następnych (08.08.) dzieci dowiedzą się, jak wyglądały dawne mapy, czy były dokładne, kto wymyślił globus czy kto odkrył biegun północny. Narysują także własną mapę skarbów, która przyda się podczas kończących cykl spotkań, Warsztatów Archeologicznych (22.08, 29.08.) – dodaje Kinga Kłosińska:

Na te zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona. Gdyby okazało się, że chętnych jest więcej niż miejsc, muzeum nie wyklucza, że zorganizuje dodatkowy termin Warsztatów Archeologicznych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021