Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ekstremalny jubileusz Sfery Sportu [FOTO,WIDEO]

Facebook Twitter

Setki tysięcy widzów, światowe gwiazdy sportów ekstremalnych i muzyki, pokazy zaprzeczające prawom grawitacji, największe areny w Polsce, rundy Pucharu Świata, autorskie wydarzenia sportów akcji, liczne nagrody i wyróżnienia w kategoriach sport event – tak można podsumować 5 lat działalności pochodzącej z Rybnika organizacji Sfera Sportu, która właśnie w tym roku obchodzi swój jubileusz.

Rybnik - FMB World Tour - Bienvenido Aguado Alba (foto Piotr Staron)

Jak na okrągłą rocznicę przystało, miały być fajerwerki i podsumowanie 5-letniej działalności w postaci wydarzenia Sound of Gravity zorganizowanego na jednym z największych stadionów w Polsce. Niestety, wirus, kwarantanna, zakazy, a przede wszystkim zdrowy rozsądek zniwelował te plany i tegoroczne imprezy Sfery Sportu zostały odwołane.

Lublin – Sound of Gravity – Dany Torres (foto Adam Glosowic)

Oczywiście okrągła rocznica musi zostać w jakiś sposób zaakcentowana! Powstał zatem krótki teledysk przedstawiający 5 lat działalności organizacji, która promuje sporty ekstremalne w naszym kraju. Zobaczcie zatem sami jak wyglądają wydarzenia Sfery Sportu, firmy która m.in. została wyróżniona nagrodą „Najlepsza Atrakcja” podczas Go Active Show w Warszawie, zdobyła nagrodę „Najlepsze sportowe wydarzenie lata” w plebiscycie Brief for Poland, została nominowana do nagrody „Wydarzenie Roku 2019” w plebiscycie TOP EVENT czy w najbardziej prestiżowym branżowym konkursie „Nagrody Biznesu Sportowego” w kategorii Event Marketing.

Nasza specjalizacja oparta jest na sportach ekstremalnych, a dokładniej dyscyplinach związanych z rowerową grawitacją. To właśnie od dirt jumpingu zaczęliśmy budować naszą markę. Jako pierwsi w Europie Wschodniej zorganizowaliśmy rundę Pucharu Świata – FMB World Tour w kategorii srebrnej, później przyszedł czas na pokazy w niezwykłych lokalizacjach od rynku w Wodzisławiu Śląskim po plażę w Ustce. Z czasem zaczęliśmy dodawać do eventów nowe elementy jak: pirotechnika, koncerty muzyczne i inne ekstremalne dyscypliny. Z takiej mieszanki powstał nasz autorski event Sound of Gravity, w którym startują największe gwiazdy freestylu jak Dany Torres (Hiszpania), Rob Adelberg (Australia), a takie detal jak muzyka, światła, pirotechnika, scenariusz są w całości wyreżyserowane i opracowane przez naszą ekipę. Oczywiście całości nie osiągnęliśmy w 5 lat, gdyż wcześniej działaliśmy przez około 10 lat pod innymi nazwami i z innymi celami. Sfera Sportu jest jednak tym docelowym dziełem, a wraz z nim nasze Sound of Gravity.

– tak w skrócie historię organizacji przedstawia jej założyciel i prezes Krzysztof Magiera.

Lublin – Sound of Gravity – Richard Zelinka (foto Adam Glosowic)

5 lat historii i liczne doświadczenia pozwalają na organizację coraz to większych wydarzeń i podejmowanie nowych wyzwań. Obecnie cała ekipa podzielona jest na zespoły. Cześć sportową tworzy Sfera Sportu, część muzyczną Musictainment, a najmłodszym dzieckiem jest ekipa Nie Pompujesz – Nie Jedziesz, która od końca roku 2019 pracuje nad oryginalnym i bardzo rozbudowanym projektem związanym z polskimi pumptrackami. „Cała struktura została tak podzielona aby każda nasza realizacja kończyła się zadowoleniem widzów i zawodników., była spektakularna i oryginalna

– kończy Krzysztof Magiera

Rybnik-Sound-of-Gravity-foto-Adam-Glosowic.jpg

Sfera Sportu i Musictainment pomimo braku wydarzeń w roku 2020, pracuje już nad rokiem 2021! Niebawem zostaną ogłoszone pierwsze daty, miejsca i wydarzenia, które rozpoczną kolejny rok działań ekstremalnej ekipy z Rybnika!

Galeria zdjęć:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj