Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Elektrownia Rybnik chce ogrzewać miasto [PORANNY GOŚĆ RADIA 90]

Facebook Twitter

Polska Grupa Energetyczna nowy właściciel Elektrowni Rybnik chce, by zakład produkował ciepło i ogrzewał nim miasto. O ogrzewaniu miasta w ten sposób mówiło się już od kilkudziesięciu lat, na razie z ciepłych kaloryferów czy ciepłej wody z rybnickiej elektrowni może się cieszyć tylko przyzakładowe osiedle. Jednak wczorajsze (13.11.) informacje przekazane przez Ryszarda Wasiłka, wiceprezesa do spraw operacyjnych napawają optymizmem.

Zapadła już decyzja, że będziemy rozbudowywali dwa bloki energetyczne elektrowni Rybnik o moduły ciepłownicze, mówił podczas finalizacji transakcji pomiędzy dotychczasowym właścicielem francuskim koncernem EDF a PGE. Będziemy także rozbudowywali sieć ciepłowniczą i łączyli miasto z tą siecią, Postaramy się także dostarczać ciepłą wodę użytkową – mówił w Warszawie wiceprzes spółki.

W najbliższych dniach ma zostać podpisany list intencyjny z prezydentem Rybnika w tej sprawie. PGE liczy, że w ten sposób rozwiąże jeden z największych problemów miasta – czyli smog. Za miesiąc mamy poznać szczegóły zmian, jakie czekać będą rybnicką elektrownie.

Jak na te zapowiedzi zareagowały władze Rybnika? Pytaliśmy o to prezydenta miasta Piotra Kuczerę, który był dziś porannym gościem Radia 90:

Teraz ważne będzie to, kto sfinansuje inwestycję podłączenia rybniczan do ciepła z rybnickiej elektrowni i jaki będzie ostateczny koszt dla mieszkańca:

Cała rozmowa z Prezydentem Piotrem Kuczerą poniżej:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2020