Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Elżbieta pisze do Radia 90: „Niedzielna niespodzianka”

Facebook Twitter

Elżbieta napisała na formularz kontaktu Radia 90 w niedzielę, o tym jaką niespodziankę otrzymała: kalendarz, własnoręcznie zrobiony stroik oraz życzenia bożonarodzeniowe wraz z opłatkiem. Mówiliśmy w Radiu 90 o zamieszaniu na Starym Mieście w Wodzisławiu. Teraz wiemy, że to działa!

Witam. Mieszkam od dwóch lat w Wodzisławiu Śl. Jestem katoliczką ale nie fanatyczką. Na temat kościelnej instytucji mam bardzo negatywne zdanie (własne doświadczenia i wnikliwa obserwacja). Jak wszystkim brak mi ostatnio dobrych wiadomości w naszej codziennej, pandemicznej rzeczywistości. Poranną, niedzielną kawę przerwało mi pukanie do drzwi. Otworzyłam. Stała za nimi uśmiechnięta Pani, wręczyła mi kalendarz, własnoręcznie zrobiony stroik oraz życzenia bożonarodzeniowe wraz z opłatkiem od proboszcza parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Taki miły, ludzki gest. Może więc nawet w tak przepełnionym butą i arogancją Kościele jest promyk miłosierdzia bożego i człowieczego…

– napisała Elżbieta na formularz kontaktu DAJ ZNAĆ.

To akcja, o jakiej mówiliśmy w Radiu 90, w ramach której mieszkańcy Wodzisławia, jedni dla drugich, szykują bożonarodzeniowe upominki.

Mieszkańcy spotkali się w Domu Parafialnym przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Proboszcz, ksiądz Bogusław Płonka zauważył w rozmowie z baszą reporterką, że w tych trudnych czasach ludzie szukają namiastki normalności i chcą coś zrobić dla innych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022