Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Emerytura dla rocznika 1953 może być ponownie przeliczona

Facebook Twitter

Rybnicki ZUS uruchamia specjalny dyżur telefoniczny, zaplanowano go w czwartek (26.11.) między 10.00 a 13.00. Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, nowe przepisy pozwalają na ponowne ustalenie wysokości świadczenia, bez jego pomniejszania o sumę kwot pobranych wcześniejszych emerytur. W niektórych przypadkach może oznaczać to wzrost emerytury nawet o kilkaset złotych.

Nowe przepisy dotyczą wyłącznie osób, które urodziły się w 1953 r. i przeszły na wcześniejszą emeryturę przed 1 stycznia 2013 r. Z terenu oddziału ZUS w Rybniku takie przeliczenie może dotyczyć nawet kilku tysięcy osób.

Dyżur odbędzie się w najbliższy czwartek, 26 listopada, w godz. od 10.00 do 13.00. Osoby zainteresowane tematyką mogą dzwonić po poradę, konsultację, pod numer telefonu 727 690 825.

 Nowe przepisy dotyczą wyłącznie osób, które urodziły się w 1953 r. i przeszły na wcześniejszą emeryturę na podstawie wniosku złożonego przed 1 stycznia 2013 r. Z terenu oddziału ZUS w Rybniku takie przeliczenie może dotyczyć nawet kilku tysięcy osób. Już teraz obserwujemy bardzo duże zainteresowanie. Mając na uwadze obecną sytuację epidemiologicznej w kraju chcieliśmy ułatwić naszym klientom dostęp do informacji poprzez kontakt telefoniczny. Jeśli ktoś ma pytania w tym zakresie nie musi wychodzić z domu wystarczy, że zadzwoni w czwartek pod wskazany numer telefonu, a specjaliści z ZUS odpowiedzą na jego pytania

– zachęca Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Beata Kopczyńska

Dzięki rozmowie z ekspertem ZUS emeryt czy rencista dowie się, czy przeliczenie dla rocznika 1953 będzie dotyczyło jego emerytury, a jeżeli tak, to czy nastąpi ono z „urzędu”, czy też będzie musiał złożyć stosowny wniosek.

Termin na złożenie takiego wniosku jest ograniczony, bo do 11 stycznia 2021 r., dlatego warto się pospieszyć, by nie zaprzepaścić takiej możliwości

– przestrzega rzeczniczka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj