Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Emerytury i renty jeszcze przed świętami

Facebook Twitter

Czy emeryci i renciści otrzymają pieniądze jeszcze przed świętami? Cześć z nich wypłatę swojej emerytury czy renty ma na 25. dzień miesiąca, a w grudniu wypada w święta Bożego Narodzenia. ZUS uspokaja: pieniądze trafią do tych świadczeniobiorców jeszcze przed świętami.

Wiemy, że nasi klienci oczekują na wypłaty swoich świadczeń, szczególnie w tym okresie przedświątecznym. Dlatego uspokajamy i przypominamy, że emeryci i renciści, którzy zwykle swoje świadczenie otrzymują 25. dnia miesiąca, w grudniu wypłatę świadczeń otrzymają nieco wcześniej, podobnie jak to było w latach poprzednich. I tak świadczenia, które doręczane są przez listonoszy, trafią na pocztę 21. grudnia. Świadczenia, które przekazywane są na konto trafią do banków 23. grudnia, a w przypadku świadczeń przekazywanych na rachunki bankowe za granicą 22. grudnia.

– wyjaśnia Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.
Dobra wiadomość także dla tych osób, których termin wypłaty emerytury lub renty ustalony jest na pierwszy dzień danego miesiąca.

Osoby, które powinny otrzymać świadczenie 1 stycznia 2021 r. również otrzymają pieniądze wcześniej. Emerytury doręczane przez listonoszy trafią na pocztę 28. Grudnia, natomiast osoby, które odbierają swoje świadczenia za pośrednictwem banku otrzymają je 29. i 30. grudnia.

Zachęcamy, aby rozważyć wybranie bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów. Konto w banku to swobodny dostęp do pieniędzy. Otrzymując świadczenie przekazem musimy czekać, aż zapuka do nas listonosz

– dodaje rzeczniczka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj