Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Energetyczna przerwa w Urzędzie Miasta w Rybniku! Pracownicy mogą rozruszać mięśnie i oderwać się od pracy

Facebook Twitter

"Energetyczna przerwa dla urzędnika" - taką nazwę mają zajęcia, które zorganizowano dla pracowników w Urzędzie Miasta w Rybniku. Swoją przerwę mogą wykorzystać na 10-minutowe ćwiczenia, które mają na celu oderwać ich od miejsc pracy, pomóc rozruszać mięśnie i dać energię na resztę dnia.

Skąd taki pomysł? Mówi rzecznik urzędu miasta w Rybniku:

Agnieszka Skupień: Po to, żeby nabrać zdrowych nawyków, a być może kogoś skłonić do tego, żeby wprowadził więcej aktywności w swoje codzienne życie. Wiemy o tym, że powinniśmy wstać od pracy siedzącej, ale często o tym zapominamy. 10 minut przerwy to część przerwy, jaką gwarantuje nam kodeks pracy. Możemy ją wykorzystać dowolnie (…). Część wybiera ćwiczenia, mam nadzieję, że będzie tych osób coraz więcej. Jest to też element integracyjny, forma łączenia pracowników. (…)

Ćwiczenia prowadzi wykwalifikowana instruktorka fitness z Rybnika, Aleksandra Trocińska. Zajęcia trwają 10 minut, na czym polegają?

Aleksandra Trocińska: Ćwiczenia oddechowe, rozciągające kręgosłup. Proste marsze z wysokim unoszeniem nóg w kolanach. Kilka prostych kroków. Praca potem jest wydajniejsza, bardziej efektywna, można ze świeżością do niej podejść, a nie ze znużeniem i zmęczeniem. Uważam, że jest to potrzebne w pracy siedzącej. (…)

Co daje kilka minut energetycznej przerwy? Mówią uczestniczki zajęć: Dorota Masłowska i Żaneta Gałuszka

Dużo pozytywnej energii, zadyszka jest, ale to znaczy, że aktywnie ćwiczyłam. Bardzo fajne doświadczenie, krótko i treściwie. (…) Ćwiczenia pomagają w oderwaniu się od rzeczywistości.

Dodajmy, że „Energetyczna przerwa dla urzędnika” to zajęcia, które odbywają się dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki. Program jest na razie pilotażowy, będzie realizowany w tym miesiącu. Jeżeli się sprawdzi i będzie zainteresowanie ze strony urzędników, będzie kontynuowany.

Zobacz zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj