Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Epidemia w regionie. Najnowsze dane

Facebook Twitter

Dwie osoby zmarły, u kolejnych 23 potwierdzono zakażenie koronawirusem - to najnowsze dane dotyczące epidemii w naszym województwie.

Fot. TheShiv76 \ pixabay.com

Jak informuje wojewódzki sanepid, w szpitalu w Tychach zmarli: 69-letnia kobieta z Bytomia i 68-letni mężczyzna z Zabrza. Wśród nowo zakażonych są także mieszkańcy regionu: czworo z powiatu cieszyńskiego- nastolatka, 2 kobiety w sile wieku oraz mężczyzna w średnim wieku oraz młoda mieszkanka powiatu wodzisławskiego. Wszyscy pozostaną przez kilka następnych tygodni w izolacji domowej i tam będą leczyć się pod nadzorem lekarza. Łącznie w naszym województwie do wtorku (14.04.) potwierdzono 902 przypadki zakażenia, zmarło 49 pacjentów. W szpitalach z podejrzeniem koronawirusa jest obecnie 229 osób, kwarantannie poddanych zostało ponad 4200 mieszkańców śląska.

Nieuciążliwe objawy Covid-19 oraz dobry stan pozwoliły, aby w swoich domach do zdrowia mogło dochodzić kilkunastu kolejnych zakażonych mieszkańców naszego województwa. Są to: 5 mieszkańców Częstochowy (4 mężczyzn i 1 kobieta – najstarszy w wieku 90 lat, najmłodszy 19), 3 mieszkańców powiatu lublinieckiego (2 mężczyzn: w sile wieku i w średnim wieku oraz kobieta w sile wieku), mieszkanka Sosnowca w sile wieku, młoda mieszkanka Katowic, mieszkanka powiatu kłobuckiego w średnim wieku oraz młoda mieszkanka powiatu częstochowskiego.

Kilka następnych tygodni w izolacji domowej będzie musiało spędzić 4 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (nastolatka, 2 kobiety w sile wieku oraz mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkańców powiatu bielskiego (obaj w sile wieku), młoda mieszkanka powiatu wodzisławskiego, mieszkanka Rudy Śl. w średnim wieku, mieszkaniec Zabrza, starszy mieszkaniec Bytomia oraz mieszkanka Katowic w sile wieku.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 4 225 / 3 755

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport – 229 / 217

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 6 886 / 6 779

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 671

– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie – 11 755

– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim /ostatni raport – 902 / 879

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały)/ostatni raport – 40 / 39

– liczba zgonów/ostatni raport – 49 / 47

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj