Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Erotyczne oszustwa komórkowe. Uważajcie

Facebook Twitter

Były już SMS-owe oszustwa na niedopłaconą przesyłkę. Teraz kolejne "erotyczne" metody wyciągnięcia od nas pieniędzy. Trzeba uważać!

erotyczne
fot. pixabay.com

Erotyczne zdjęcia, których nie chcesz? Dostałeś MMS z informacją o włączeniu takiej usługi serwisu? Jeśli tak, to powinna zapalić się czerwona lampka w głowie! To nowa metoda działania oszustów, którzy mają chęć na nasze pieniądze.

Wiadomość zaczyna się od MMS-a, według którego adresat ma włączony serwis zdjęć erotycznych. Z treści wiadomości możemy wyczytać, że odbiorca będzie otrzymywał te fotografie na telefon.

Dalsza część informacji zawiera instrukcję, jak należy zrezygnować z usługi, aby erotyczne zdjęcia więcej na naszą komórkę nie przychodziły.  W tym celu należy wysłać wiadomość o treści „KONIEC” na wskazany numer. Wysłanie takiego SMS-a spowoduje uszczuplenie naszego konta o kwotę ponad 11 złotych.

Stworzona przez przestępców wiadomość tak naprawdę służy do wyciągania pieniędzy od przestraszonych odbiorców, którzy działając w panice i pośpiechu, jak najszybciej chcą zrezygnować z usługi, której w rzeczywistości nigdy nie aktywowali.

Jeśli nic nie wiesz na temat włączenia jakiejkolwiek usługi premium, najlepiej skontaktuj się ze swoim operatorem sieci komórkowej i zapytaj o to konsultanta.

Więcej informacji o cyberprzestępczości pod TYM linkiem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj