Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Escape room – pomysł na wspólną rozrywkę i niebanalny prezent [materiał partnera]

Facebook Twitter

Escape room to rozrywka, która cieszy się obecnie ogromną popularnością wśród bardzo różnych grup odbiorców. Wyzwanie to chętnie podejmują dzieci, młodzież, a także dorośli w bardzo różnym wieku. Wizyta w takim miejscu to więc również świetny pomysł na prezent przy bardzo różnych okazjach.

mat. nadesłany

Czym uwodzi escape room?

Escape room (https://www.superprezenty.pl/kultura-i-rozrywka/escape-room) to propozycja bardzo atrakcyjnej rozrywki dla ludzi w każdym wieku. To zabawa, która wymaga zaangażowania, skupienia, a jednocześnie uruchomienia wyobraźni i kreatywności. Uczestnicy zostają zamknięci w pomieszczeniu, z którego muszą wyjść. Wyjście to wymaga jednak niemałego wysiłku. Po drodze trzeba rozwiązać całkiem sporą liczbę zagadek i rebusów. Wyzwanie polega jednak nie na rozwiązaniu jednego wyzwania, ale całego zestawu wskazówek, które trzeba ze sobą połączyć w określony ciąg logiczny. Dopiero uruchomienie odpowiedniego układu przyczynowo-skutkowego pozwala na znalezienie klucza do wyjścia. Zagadki mają często bardzo różny charakter. Wymagają uważności, zdolności łączenia ze sobą faktów. Często trzeba dobrze szukać nawet już pierwszej wskazówki, bez której nie sposób uruchomić całej drogi prowadzącej do wyjścia.

Nowy wymiar integracji

Zabawa w escape roomie najczęściej odbywa się w grupach. Bardzo mocno liczy się tutaj współpraca między wszystkimi uczestnikami zabawy. Z tego też względu jest to bardzo ciekawa forma rozrywki, z której korzystają szkoły, jak i prywatne firmy, które chcą zintegrować swoich pracowników i od innej strony wzmocnić w nich zdolność do pracy w grupie. Tej zabawy nie da się zignorować, brać w niej tylko połowicznego udziału. Tutaj trzeba się angażować, śledzić, co odkrywają inni i wspólnie dążyć do rozwiązania całej zagadki.  Wyjście do escape roomu to także świetny pomysł na nietypowy prezent. Idealnie sprawdzi się on w przypadku osób, które lubią nietypowe wyzwania, szukają rozrywki intelektualnej, ale takiej przy której sama zabawa nie schodzi na drugi plan.

Tematycznie, oryginalnie, zjawiskowo

Kiedy escape room pojawił się w Polsce, okazało się, że zainteresowanie taką formą rozrywki jest bardzo duże. Możliwości, jakie daje idea poszukiwania rozwiązania zagadki umożliwiającej opuszczenie pomieszczenia, są ogromne. Dzisiaj do wyboru masz ogromną grupę tego typu miejsc urządzonych często w całkowicie odmiennych stylach. Możesz wybrać escape room w klimacie „Piratów z Karaibów”, historyczny, podróżniczy, literacki, całkowicie fantastyczny, kryminalny. Każdy z nich będzie z pewnością usiany zagadkami, które trzeba będzie po drodze rozwiązać. Ogromnym atutem escape roomów są ich aranżacje. To z reguły bardzo ciekawe miejsca, pełne schowków, dziwnych zapadni, ukrytych przejść. W środku znaleźć można sejfy, szkatułki, meble z ukrytymi skrytkami, mapy, kompasy i wiele innych elementów. Po pierwszym obezwładniającym wizualnie wrażeniu trzeba jednak się wziąć do pracy i zacząć przeszukiwać miejsce, aby odkryć pierwszy z elementów, który naprowadzi na drogę do wyjścia. Bardzo często przez escape room trzeba przejść w określonym czasie, co tylko dodaje dobrej adrenaliny podczas całej zabawy.

Prezent na święta, urodziny, dla dzieci

Escape room to bardzo ciekawa propozycja alternatywnego prezentu dla każdego, kto lubi zagadki i sprawia mu przyjemność główkowanie. Wyjście do takiego miejsca można podarować dzieciom, młodzieży, a także dorosłym. Tutaj nie ma granicy wiekowej. Jeśli tylko masz przekonanie, że dana osoba będzie się dobrze bawić w takim miejscu, nie wahaj się. Podarujesz jej wyjątkowy czas, świetną zabawę, trochę adrenaliny i całą masę endorfin. Tego typu doświadczenia miło się wspomina, niektórzy zaś do escape roomów bardzo chętnie wracają, ścigają się na czas w rozwiązywaniu zagadek, poszukują nowych wyzwań i intelektualnej stymulacji. Na szczęście właściciele escape roomów stają na wysokości zadania i cały czas udoskonalają swoje przestrzenie, oferując coraz ciekawszą rozrywkę.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023