Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Esej ucznia wodzisławskiej budowlanki w podręczniku wydawnictwa Oxford

Facebook Twitter

Esej ucznia wodzisławskiej "budowlanki" znalazł się w podręczniku do nauki języka angielskiego. Wydawnictwo Oxford University Press wybrało test Bartłomieja Jeremiasza, absolwenta Zespołu Szkół Technicznych, który został umieszczony w najnowszym podręczniku dla szkół ponadpodstawowych pt. "Vision 4".

Fot. powiatwodzislawski.pl

Bartek dwa lata temu wziął udział w konkursie na Zamku Królewskim w Warszawie, który polegał na opisaniu w języku angielskim niezwykłej osoby narodowości polskiej lub polskiego pochodzenia, która wywarła znaczący wpływ na świat lub wprowadziła nowe, inspirujące wartości, stworzyła przełomowe wynalazki, zmieniła lub wpłynęła na historię, słowem – stała się człowiekiem sukcesu. Bartłomiej wybrał postać Wandy Rutkiewicz – wyjątkowej polskiej himalaistki, która jako trzecia kobieta na świecie i pierwsza Polka stanęła na szczycie Mount Everest oraz jako pierwsza kobieta zdobyła szczyt K2.

Dziś okazało się, że esej Bartłomieja, który jeszcze do niedawna był uczniem Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Sportowymi im. rtm. Witolda Pileckiego działającego w ramach wodzisławskiej Budowlanki, napisany pod kierunkiem Andrzeja Ptaka, okazał się na tyle ciekawy i inspirujący, że wydawnictwo postanowiło umieścić go w swoim najnowszym podręczniku do nauki języka angielskiego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 lipca 2020