Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Eskortowali rodzącą do szpitala. Szybka akcja policjantów w Raciborzu

Facebook Twitter

O pomoc mundurowych poprosił kierowca, który bał się, że nie zdąży na czas z żoną do szpitala. Wszystko dobrze się skończyło i rodzice powitali na świecie syna.

Policjanci dostali zgłoszenie, że ulicą Starowiejską w Raciborzu jedzie audi, w którym znajduje się rodząca pasażerka. O pomoc przez telefon poprosił ojciec dziecka, którego żona zaczęła rodzić, a on pilnie chciał dojechać do szpitala w Gliwicach.

W takiej sytuacji liczy się każda minuta. Policjanci, którzy w tym momencie pełnili służbę w patrolu zmotoryzowanym na terenie miasta, natychmiast udali się na miejsce, podejmując decyzję o pilotażu do szpitala. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych mundurowi pilotowali samochód z rodzącą kobietą do miejscowości Rudy. Na parking przy ulicy Rybnickiej na rodzącą kobietę miała czekać już karetka, którą skierowano do tego porodu. Tak zdecydowano po konsultacji z załogą karetki już w trakcie pilotażu.

Cała akcja rozgrywała się w błyskawicznym tempie. Mama trafiła do karetki, gdzie po kilku minutach szczęśliwie urodziła syna.

– informuje policja z Raciborza.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023