Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Euro 2020 dla Rybnickich Dzielnic. Puchar zdobył Golejów

Facebook Twitter

EURO dla dzielnic to rozgrywki amatorskie. Pierwsze odbyły się w 2016 roku w Golejowie z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej we Francji. W 2020 rozgrywki w Rybniku miały towarzyszyć Mistrzostwom Europy w Piłce Nożnej, te z powodu pandemii zostały przełożone na 2021 rok, mimo to rybnickie drużyny zagrały.

mat. prasowe

Puchar Prezydenta Miasta Rybnika za zwycięstwo w EURO 2020 dla dzielnic trafia do Golejowa, który w finale pokonał zespół Północy 4-1. Na pocieszenie zawodnik z drużyny Północy zdobył tytuł króla strzelców imprezy. Brązowe medale powędrowały do Chwałęcic, czwarte miejsce przypadło w udziale dzielnicy Śródmieście.

W pierwszym półfinale, choć na początku Śródmieście stworzyło sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki, Północ uspokoiła grę i szybko wyszła na kilkubramkowe prowadzenie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 5-1 dla Północy. W drugim półfinale z kolei Golejów szybko stracił dwie bramki i wydawało się, że gospodarzom nie uda się już tych strat odrobić, bo Chwałęcice grały rozważnie i ich gra była dobrze poukładana. Na szczęście kontaktowa bramka na 1-2 dodała gospodarzom skrzydeł i po kilku fantastycznych akcjach i przepięknych golach golejowianie wygrali 5-2 i awansowali do finału.

Golejów był zresztą jednym z faworytów do końcowego zwycięstwa. W poprzednich edycjach gospodarze sięgali już bowiem po brąz i srebro. W finale rozgrywek przed dwoma laty ostateczny triumf wydarł im Kamień po remisie 2-2 w finale i serii rzutów karnych (0-2), mimo iż Golejów w drodze do finału nie przegrał żadnego spotkania. W tegorocznej edycji imprezy Golejów wyszedł z grupy z drugiego miejsca, po przegranej aż 2-8 z Północą.

W sobotę (5.09.) gospodarze byli już jednak zupełnie inną drużyną i wygrali 4-1, bo Północ musiała w końcówce podjąć większe ryzyko, gdyż na początku drugiej połowy szybko straciła bramkę na 1-2. Golejów dzięki temu zdobył jeszcze dwie bramki po udanych kontratakach i ostatecznie wygrał zawody i zdobył upragnione złoto oraz Puchar Prezydenta Miasta Rybnika.

W meczu o 3 miejsce drużyna z Chwałęcic pokonała, po dobrym meczu, zespół Śródmieścia 3-1.

Jestem dumny, że po po czterech latach zmagań, w trzeciej edycji turnieju mogę w końcu wręczyć puchar za zwycięstwo drużynie mojej dzielnicy. Golejów zasłużył na końcowy triumf, bo pokazał, że ma wolę walki i determinację, by sięgnąć po wygraną. Nasza drużyna miała też znakomitego „ducha”, atmosfera w zespole jest naprawdę wspaniała i żałuję, że nie mogłem być z nimi na boisku

– powiedział Arkadiusz Trzebuniak, pomysłodawca imprezy, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Golejów i wiceprezes Fundacji Rybnickiej – organizatora turnieju. Kolejny Mundial dla Rybnickich Dzielnic w 2022 roku.

mat. prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj