Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

EURO 2020: Polska – Słowacja (Zapowiedź) [materiał partnera]

Facebook Twitter

Już 14 czerwca w poniedziałek Polskę zaleje fala futbolowej gorączki. Reprezentacja Polski rozpocznie swój udział na Euro 2020! Pierwszy mecz „Biało-Czerwoni” zagrają ze Słowakami. Jak wyglądają szanse na zwycięstwo naszych zawodników i jak prezentują się kursy bukmacherskie?

Na ten dzień czekają wszyscy kibice znad Wisły. Reprezentacja Polski zainauguruje swój udział w Euro 2020 i w swoim pierwszym meczu zagra przeciwko reprezentacji Słowacji.

Dla naszych zawodników to bardzo ważny mecz. Być może najważniejszy w fazie grupowej. Jeżeli nasi zawodnicy wygrają, będą już praktycznie pewni awansu do fazy pucharowej przynajmniej z trzeciej pozycji, o ile rzecz jasna sytuacja w innych grupach będzie korzystna dla „Biało-Czerwonych”. W ostatnim meczu przeciwko Rosji nasi zawodnicy mieli całkiem dobre momenty i grali nieźle, jednak w niektórych momentach meczu czegoś im brakowało i mocno obniżyli loty, tracąc między innymi gola po kanonadzie szkolnych błędów. Paulo Sousa robił wówczas przegląd wojsk i główne działa mają być gotowe na mecz ze Słowacją. Reflektory będą skierowanie ku Robertowi Lewandowskiemu, który będzie pełnił rolę motoru napędowego polskiej drużyny. Niewykluczone, że dyspozycja całej drużyny będzie zależna od aktualnej formy Lewandowskiego.

Słowacy w trakcie okresu przygotowawczego zremisowali dwa mecze (z Bułgarią i Austrią) i nie pokazali nic szczególnego. Może to stanowić swojego rodzaju zasłonę dymną, jednak trzeba zauważyć, że ich dyspozycja w trakcie marcowych meczów eliminacyjnych do mundialu również była katastrofalna, gdzie zgubili punkty z takimi reprezentacjami jak Cypr czy Malta! W drużynie Słowacji jest kilku niezłych zawodników, którzy będą odgrywać pierwsze skrzypce w swojej kadrze w trakcie Euro, jednak wydaje się, że Polacy mają zdecydowanie więcej jakości.

Faworytem meczu jest oczywiście reprezentacja Polski i nie da się ukryć, że każdy wynik niż zwycięstwo „Biało-Czerwonych” może być odebrany jako spora niespodzianka. Co ciekawe, w pięciu ostatnich meczach między tymi drużynami, trzykrotnie wygrywali Słowacy!

Trzeba jednak zwrócić uwagę na inne czasy, bowiem ostatni mecz między Polska a Słowacją odbył się 8 lat temu.

Bukmacherzy dostępni na liście legalnych bukmacherów na zakłady-bukmacherskie.com wystawili już pełną ofertę na mecz Polski ze Słowacją. Niższy kurs wystawiono po stronie polskiej kadry, jednak wartość nie jest aż tak niska, aby według kursów uznać naszą drużynę za „pewniaka” tego starcia. Aktualny kurs na zwycięstwo Polski w pierwszym meczu EURO 2020 wynosi 1.90. Słowacja ma rzecz jasna mniejsze szanse na pokonanie Polaków i odbiło się to na kursie, który na zwycięstwo naszych południowych sąsiadów wynosi 4.80. Możliwe też, że mecz zakończy się remisem i w pierwszym meczu obie ekipy zapiszą na swoim koncie po jednym punkcie. Kurs na to zdarzenie to 3.40.

Początek meczu o godzinie 18:00 na Gazprom Arenie w Petersburgu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj