Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

EURO 2021 – najwięksi przegrani powołań Paulo Sousy

Facebook Twitter

Paulo Sousa zadecydował i powołał szeroką kadrę na Euro 2020. Wśród powołanych brakuje kilku zawodników, którzy byli faworytami do wyjazdu na obóz przygotowawczy do Opalenicy. Portugalczyk niektórych jednak zaszokował swoimi wyborami. Kto jest największym nieobecnym w zespole „Biało-Czerwonych”?

Nowy selekcjoner dokonał pierwszego wyboru zawodników na zbliżające się zgrupowanie w Opalenicy, które będzie stanowić główny punkt przygotowań do Euro 2021. Na liście znalazło się 27 nazwisk – kadra ma liczyć 26 zawodników, jednak bramkarz Radosław Majecki został powołany jedynie na zgrupowanie przed turniejem.

Największym nieobecnym w kadrze Paulo Sousy jest Kamil Grosicki, legenda polskiej drużyny w ostatnich latach i zawodników, który za grę w biało-czerwonych barwach oddałby wszystko. Niestety zawodnik sam sobie zgotował taki los i patrząc obiektywnie, nowy selekcjoner kadry podjął słuszną decyzję. „Grosik” od wielu miesięcy nie gra, nie łapie się nawet na ławkę rezerwowych drużyny West Brom, która w tym sezonie spadła z Premier League. Zimą piłkarz mógł zmienić klub i łapać więcej minut na boisku, zdecydował jest pozostać w West Bromwich. Paulo Sousa nie patrzył na sentymenty i zabrakło Grosikowi miejsce w kadrze.

Nieobecność Sebastiana Szymańskiego również wzbudziła spore kontrowersje. Zawodnik Dynama Moskwa nie znalazł się w planach Sousy, który wolał w jego miejsce wziąć Karola Linettego. Sebastian w trakcie marcowych spotkań reprezentacji zaliczył bezbarwny występ i nie wniósł nic do polskiej kadry, co mogło mieć przełożenie na decyzję selekcjonera.

Sousa zrezygnował z dwójki skrzydłowych, którzy i tak nie mieliby większych szans na regularną grę. Portugalczyk preferuje ustawienie 1-3-5-2 z użyciem wahadłowych, przez co zawodnicy z preferowaną grą na skrzydłach nie mają nic do zaoferowania selekcjonerowi. Od momentu, gdy Sousa objął stery w reprezentacji Polski, drużyna nie grała jeszcze w formacji taktycznej z wykorzystaniem skrzydłowych. Warto jednak zaznaczyć, że Grosicki oraz Szymański znajduję się na krótkiej liście rezerwowych piłkarzy, którzy w obliczu kontuzji któregoś z zawodników z głównej kadry, automatycznie zajmą jego miejsce. Na liście rezerwowej znaleźli się także Rafał Augustyniak (defensywny pomocnik) oraz Robert Gumny (prawy obrońca).

Niespodzianką jest również brak Bartłomieja Drągowskiego, który jest uważany za jednego z najlepszych bramkarzy na boiskach Serie A. Sousa postawił na Łukasza Skorupskiego oraz Radosława Majeckiego – Wojciech Szczęsny oraz Łukasz Fabiański mają ugruntowaną pozycję w kadrze.

Kontuzja wyeliminowała również kilku, ważnych zawodników z układanki Portugalczyka. Kilka dni temu Arkadiusz Reca i Krzysztof Piątek nabawili się urazów, które przekreśliły ich wyjazd na mistrzostwa Europy. Wcześniej uraz wykluczył także Krystiana Bielika, który po raz kolejny zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i musi przejść długą i żmudną rehabilitację. Więcej informacji na temat EURO 2021, analizy, prognozy oraz typy ekspertów znajdziesz na stronie ProTipster.pl.

Kadra reprezentacji Polski na Euro 2021:

Bramkarze: Fabiański, Majewski, Skorupski, Szczęsny.

Obrońcy: Bednarek, Bereszyński, Dawidowicz, Glik, Helik, Kędziora, Piątkowski, Puchacz, Rybus.

Pomocnicy: Frankowski, Jóźwiak, Klich, Kozłowski, Krychowiak, Linetty, Moder, Płacheta, Zieliński.

Napastnicy: Kownacki, Lewandowski, Milik, Świderski, Świerczok.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj