Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach- wspólna akcja policji i Radia 90 [WIDEO]

Facebook Twitter

Uwaga kierowcy. W czwartek (26.09.) na drogach wspólna akcja policji i Radia 90 w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych. Za drobne wykroczenia można było liczyć na pouczenie, zapach do samochodu i odblask Radia 90, za poważniejsze mandat i punkty karne.

Z patrolem drogówki piratów drogowych wyłapywali Arkadiusz Żabka i Przemek Niedźwiecki:

Ten rok na rybnickich drogach jest tragiczny. Zginęło 9 osób, 69 zostało rannych, odnotowano 1400 kolizji, zatrzymano 400 kierujących pod wpływem alkoholu:

Te statystyki mówią same za siebie. Te akcje są po to, aby jak najbardziej wyczulać kierujących, żeby nie przekraczali tych dozwolonych prędkości, aby dbali o bezpieczeństwo swoje, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Jest tutaj wykorzystywany sprzęt TruCam, który pokazuje dokładnie przekroczoną prędkość. Policjanci pokazują kierującym, o ile przekroczyli prędkość, tak więc tutaj- oczywiście kierujący mają prawo do odmowy mandatu karnego- natomiast kierujący nie mają za bardzo możliwości, żeby się w inny sposób wytłumaczyć.   

Bogusława Kobeszko rzecznik prasowy policji w Rybniku zwraca również uwagę, że w tym okresie zmieniają się warunki na drogach:

Już mamy jesień, natomiast jeszcze pogoda w miarę nam sprzyja. Mimo wszystko dni stają się coraz krótsze, warunki atmosferyczne się pogarszają, mgła, liście lecą z drzew, także nawierzchnia staje się śliska, droga hamowania się niestety wydłuża. Apelujemy do wszystkich kierujących, a także do innych uczestników ruchu drogowego, aby zachowali ostrożność.  

Poniżej film z policyjnej akcji „Edward” Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Dlaczego kierowca się śpieszył? Zobaczcie to na wideo!

Zdjęcia:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022