Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ewa Bugdoł Mistrzynią Europy!

Facebook Twitter

"Niesamowicie się cieszę, że udało mi się zdobyć Mistrzostwo Europy, tym bardziej, że dokonałam tego przed polską publicznością" - powiedziała Ewa Bugdoł, triathlonistka z naszego regionu. W trakcie Mistrzostw Europy na dystansie długim w Poznaniu stanęła na najwyższym stopniu podium.

Zawodnicy zmierzyli się z niesamowicie ciężkim dystansem długim, na który składało się: blisko 4 kilometry pływania, 180 km jazdy na rowerze i ponad 42 kilometry biegu. Ewa Bugdoł – ośmiokrotna Mistrzyni Polski w triathlonie na dystansie długim – dotarła do mety jako pierwsza wśród kobiet.

W Mistrzostwach Europy, które odbyły się w trakcie jednej z największych imprez triathlonowych w Europie – Enea Challenge Poznań, udział wzięli najlepsi zawodnicy tej dyscypliny sportowej. – Triathlon jest sportem popularnym i rozwojowym. Dzisiejsze zawody są tego najlepszym przykładem. Jest to impreza rangi Mistrzostw Europy Unii Triathlonów w związku z czym do Poznania zjechali światowej klasy zawodnicy m.in. z Francji, Belgii, Wielkiej Brytanii. Wszystkie federacje wystawiły swoich najlepszych zawodników – powiedział Aleksander Rosa, rzecznik prasowy Enea Challenge Poznań.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj