Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ewa Fica odchodzi. Szpital w Rybniku ma nowego dyrektora

Facebook Twitter

Od dziś (01.07.) pracę na stanowisku szefa lecznicy rozpoczął dr Jarosław Madowicz. Z placówki odeszła dotychczasowa dyrektor, Ewa Fica. Jarosław Madowicz wcześniej był dyrektorem ds. medycznych wojewódzkiego szpitala w Tychach, od 2021 roku jest na liście stu najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia.

Ewa Fica, była dyrektor szpitala w Rybniku

Zmiana była spodziewana, wiosną konkurs na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku ogłosił Urząd Marszałkowski, któremu podlega szpital. Jak mówiliśmy wówczas w wiadomościach Radia 90 Ewa Fica szefująca dotychczas placówce, pełniła obowiązki dyrektora od grudnia 2020 roku.

Za jej kadencji Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku zmagał się z problemami kadrowymi, wypowiedzenia składali lekarze wielu oddziałów, a dyrektorzy szpitali w regionie zarzucali Ewie Ficy, że „gra nieczysto” podkupując ich kadrę.

Nowy dyrektor Jarosław Madowicz to ratownik medyczny i prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ratowników Medycznych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj