Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ewa Fica: Wierzę, że jak najszybciej odbudujemy kadrę medyczną. Nie obawiam się wezwania do prokuratury

Facebook Twitter

Wierzę, że jak najszybciej odbudujemy kadrę medyczną. Nie obawiam się wezwania do prokuratury - mówi Ewa Fica dyrektor Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku. Jak wiecie, z powodu braku kadry lekarskiej skonfliktowanej z szefową lecznicy praca czterech oddziałów została zawieszona.

Dyrektor Fica, która podczas dzisiejszych obrad okrągłego stołu mówiła o dramatycznej sytuacji placówki, ma nadzieję, że wkrótce znów wrócą do normalnej pracy:

 Ewa Fica: Wierzę w to, bo inaczej jaki miałoby to sens, wierzę w to, że jak najszybciej odbudujemy tę kadrę medyczną, którą potrzebujemy i normalnie będziemy funkcjonować. Robimy wszystko i ja w to wierzę, że w sierpniu będziemy już mieli praktycznie jak nie wszystkich to przynajmniej częściowo, lekarzy u nas w szpitalu, bo jest warto do tego szpitala przyjść.

Tymczasem cztery szpitalne oddziały nie pracują, a poseł Marek Krząkała na początku lipca zgłosił zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez dyrektor szpitala. Nie boję się prokuratury – mówiła dziś Fica:

 Ewa Fica: Prokuratura się nie zgłosiła, natomiast jeżeli się zgłosi, to zapewniam, że dokumenty są do dyspozycji wręcz w tych kwestiach, o których mówią parlamentarzyści, którzy u mnie byli i zupełnie co innego mówili, a w tej chwili co innego robią. Ja się nie obawiam wezwania do prokuratury, nie obawiam się tego, że nie mam udokumentowanych jakichś spraw, także ja się żadnej takiej kontroli nie obawiam, a kontroli mam sześć.

Przypomnijmy, że z WSS nr 3 w Rybniku odeszło ponad 20 lekarzy, doprowadziło to do zawieszenia pracy czterech oddziałów w tym dziecięcego i wewnętrznego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj