Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ewa Gawęda prowadzi w walce do senatu. A jak inne części regionu? [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Czy Ewa Gawęda z PiS-u zostanie nowym senatorem? Jak na razie prowadzi w walce o fotel w wyższej izbie parlamentu. Do Państwowej Komisji Wyborczej spływają dane z Obwodowych Komisji. Podsumowano wyniki z 99 na 234 komisje obwodowe. Jak wyglądają wyniki w innych częściach regionu?

Język śląski

AKTUALIZACJA godzina 9.20

Mamy kolejne informacje o wyborach. Kto wygrał w walce o fotel senatora? Przeczytasz tutaj: Ewa Gawęda nowym senatorem

AKTUALIZACJA godzina 7.25

W sąsiednim okręgu wyborczym 73 – obejmującym powiaty mikołowski, rybnicki oraz miasto Rybnik znamy dane z 52 na 183 komisje. Na razie prowadzi przedstawiciel PiS-u Wojciech Piecha (50.94%) Grzegorz Wolnik Koalicja Obywatelska (31.46%), Paweł Helis Ślonzoki Razem (17.61%)

AKTUALIZACJA godzina 7.20

W powiecie cieszyńskim przewagę w walce o fotel senatora ma Tadeusz Kopeć z PiS-u. Po przeliczeniu 77% głosów z obwodowych komisji, Kopć ma nieco ponad 51% poparcia, jego kontrkandydaci Hubert Maślanka z Koalicji Obywatelskiej 38% a Jerzy Jachnik 10%.

Dane z godziny 6.30

Znane są już głosy z komisji w powiecie wodzisławskim i raciborskim – w sumie dają one Ewie Gawędzie niespełna 57 procent  poparcia. Brakuje jednak jeszcze danych z Jastrzębia-Zdroju i Żor. Czy szla przechyli się w stronę Marka Migalskiego z Koalicji Obywatelskiej? Pokażą to najbliższe godziny.

Ewa Gawęda i Marek Migalski byli wybierani podczas wczorajszych wyborów w senackim okręgu wyborczym nr 72 – Bielsko Biała – obejmującym powiaty wodzisławski, raciborski oraz miasta Jastrzębie-Zdrój i Żory.
Komentujcie wyniki exit pool na naszym profilu na FB. Jak oceniacie ten wybór?

Pisaliśmy wcześniej:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj