Ewa Swoboda wicemistrzynią Europy! Historyczny sukces biegaczki z Żor

Ewa Swoboda biegaczka z Żor, rewelacyjnie zaprezentowała się w finale biegu na 100 metrów podczas mistrzostw Europy w Rzymie. Wywalczyła srebrny medal!

Ewa Swoboda

Ewa Swoboda wicemistrzynią Europy

To wielki, historyczny sukces! Ewa Swoboda, biegaczka z Żor wywalczyła tytuł wicemistrzyni Europy. W niedzielny wieczór zawodniczka pobiegła w finale biegu na 100 metrów w czasie Mistrzostw Europy rozgrywanych w Rzymie. Wyśmienity start w finale i czas 11.03 sekundy dał jej drugie miejsce, srebrny medal i wicemistrzowski tytuł.

Złoto przypadło Brytyjce Dinie Asher-Smith (10.99 s). Swoboda wywalczyła z kolei pierwszy w karierze indywidualny medal mistrzostw Europy. Jak dotąd w dorobku z imprezy tej rangi miała jedynie srebro ze sztafety 4×100 metrów z Monachium z 2022 roku.

8. Mujinga Kambundji (Szwajcaria) 11.15

zień wcześniej ogromną niespodziankę sprawił kulomiot Michał Haratyk. Pochodzący z Kiczyc pod Skoczowem zawodnik wszedł do finału z 10  rezultatem (19.74m). W pierwszej próbie finałowej rywalizacji pchnął kulę na odległość 20 metrów i 94 centymetry i jak się okazało, jego najlepszy tegoroczny rezultat, dał mu brązowy medal. To trzeci „krążek” Haratyka wywalczony na mistrzostwach Europy, w 2018 roku zdobył złoto, a dwa lat wcześniej srebro. Dodajmy, że podczas mistrzostw w Rzymie nie udało się awansować do finału biegu na 400 metrów raciborzance Justynie Święty-Ersetic.