Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ewakuacja nad ranem w Radlinie

Facebook Twitter

Ewakuacja mieszkańców jednego z bloków w Radlinie. Nad ranem w sobotę (6.07.) syreny alarmowe służb ratunkowych postawiły na równe nogi całą okolicę. Kilkanaście osób z ulicy Młyńskiej, musiało opuścić swoje mieszkania z powodu zagrożenia wybuchem.

Fot. lshman000 \ pixabay.com

Okazało się, że jeden z lokatorów wyniósł butle z gazem na strych i grozi, że wysadzi wszystkich w powietrze. Mężczyzna zabarykadował się na poddaszu i nie chciał nikogo wpuścić do środka.

Na miejscu pojawili się policjanci i strażacy, bezpiecznie z mieszkań wyprowadzili 20 lokatorów z dziećmi. Na klatce wyczuwalna byłą silna woń gazu- propan butan, duże stężenie potwierdziły strażackie mierniki.

Po 1,5 godzinie po namowach strażaków i policjantów mężczyzna wpuścił ratowników na górę. Strażacy zakręcili butle i ugasili palące się obok szmaty.

Był o krok od tragedii. 25-latek był pijany, miał 1,5 promila alkoholu. Został zatrzymany i usłyszał zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa utraty życia i zdrowia wielu osób, a także strat w mieniu. Decyzją sądu mężczyzna został dziś (8.07.) aresztowany na 3 miesiące.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne? Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne. Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022