Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Extreme 3: Były emocje i adrenalina! Na torze w Skrzyszowie ścigało się ponad 200 zawodników [FOTO]

Facebook Twitter

Dziś (22.08.) w Skrzyszowie stowarzyszenie Enduro Mszana zorganizowało zawody Extreme 3. Z przeszkodami na swoich maszynach musieli poradzić sobie profesjonaliści i amatorzy, ale też dzieci, które startowały w swoich kategoriach w rywalizacji w ramach Extreme 3 Bajtel. 

Co od najmłodszych zawodników usłyszała Monika Sokołowska?

W zawodach brała udział też 9-letnia Sara, która do Skrzyszowa przyjechała wraz z mamą spod Limanowej w Małopolsce:

Sara i jej mama: Jesteśmy tutaj pierwszy raz. No ciężko było takie wysokie przeszkody, pionowe zjazdy (…). W lesie było tak ciężko, bo była wąska trasa i wjechałam w dziurę i sobie palca uszkodziłam. Fajne było to, że mogłam się ścigać.

Radio 90: A Ty się ścigasz z chłopakami, z dziewczynami?

Sara: Zazwyczaj z chłopakami.

Radio 90: Mama się nie boi?

Mama Sary: Mama się bardzo boi. Tata obydwie dziewczyny trenuje, ma większy zapas nerwów, cierpliwości. Na początku jest to ciężkie, żeby w ogóle patrzeć, że twoje dziecko startuje, że może mu się coś stać, ale z czasem człowiek się przyzwyczaja. Jednak oni nabierają też umiejętności, idzie im coraz lepiej. Prawie każdy upadek oni mogą kontrolować.

Trasa na Extreme 3 do najłatwiejszych nie należała, ale wszyscy uczestnicy właśnie na to czekali:

Zawodnicy: Byliśmy tu rok temu, było trudno, ale teraz ma być jeszcze gorzej. (…) Im trudniej, tym lepiej. (…) Jest frajda z jazdy, wrażenia i adrenalina. (…) Na pewno będzie ciężko, trasa wymagająca jest. Jesteśmy z okolic Katowic. (…) Są emocje, jest adrenalina! (…)

Zobacz zdjęcia z zawodów:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj