Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

„Face to face” w wykonaniu amerykańskiej grupy baletowej Ballet Magnificat w Rybniku

Facebook Twitter

Ballet Magnificat to połączenie profesjonalizmu i piękna, radości i ekspresji, tańca i Ewangelii. Wystawił już swoje spektakle dla ponad 12 milionów widzów na całym świecie, występując do tej pory m.in. w USA, Brazylii, Hondurasie, Kostaryce, Filipinach, Chinach, Izraelu, Korei.

We wtorek (19.04.) okazja, by artystów zobaczyła rybnicka publiczność.

Spektakl „Face to face” w Teatrze Ziemi Rybnickiej o 19.00.

Zawiść, intrygi, triumf – ta współczesna opowieść o dwóch profesjonalnych tancerkach baletu, przenosi widza za kulisy baletowego środowiska. Zazdrość, pragnienie rozgłosu, trawi członków tanecznego zespołu. Ale istnieje jaskrawy kontrast między dwoma tancerkami, które stają naprzeciw siebie twarzą w twarz. Życie jednej z nich wypełnione jest niezwykłą radością i wolnością; życie drugiej egoizmem, alkoholem, co przynosi pustkę i spycha w depresję. „Face to face” to piękna historia o wyzwoleniu, w którą wplecione są fragmenty z klasyki baletu – Don Kichot oraz przejmująca historia biblijnej kobiety cudzołożnej.

Ballet Magnificat, to założona w 1986r. amerykańska grupa baletowa z Jackson nad Missisipi, wystawiająca swoje spektakle na całym świecie. Łączy ze sobą balet tradycyjny z nowoczesnym, tworząc niezwykłe spektakle teatralno-muzyczne. To dynamiczna mieszkanka wielu odmian tańca: od klasycznego przez jive, aż po motywy celtyckie i żydowskie połączona z ewangelicznym, głębokim i poruszającym przesłaniem spektakli, stanowi o wyjątkowości zespołu. Ballet Magnificat wystawia ponad 200 spektakli każdego roku w całych Stanach Zjednoczonych oraz za granicą.

Ballet Magnificat – Face to Face

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj