Fajkis: „Rządzimy. Takiego sukcesu jeszcze nie mieliśmy”. RMKS Rybnik z czterema medalami na Mistrzostwach Polski

Szermierze Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Drużynowymi Mistrzami Polski juniorów młodszych. Na planszach w Lublinie zwyciężyli zarówno w szpadzie kobiet, jak i mężczyzn.

Dziś (01.10.) w nocy szermierze wrócili do Rybnika. Arkadiusz Żabka rozmawiał z Arturem Fajkisem jednym w trenerów w RMKS Rybnik:

Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego wyniku. Jeżeli chodzi o szpadę kobiet, to może niespodzianki nie było, bo jednak dziewczyny są w tej czołówce krajowej od dłuższego czasu. Takiego wyniku nie mieliśmy. Zdobywamy dwa złote medale wśród dziewcząt i chłopców. Można powiedzieć, że w tych kategoriach rządzimy.

Największą niespodzianką było złoto męskiej drużyny- przyznaje trener Fajkis:

To duża niespodzianka, bo mamy zawodnika Wiktora Wałacha, który w tej drużynie jest kapitanem. Jest najstarszym zawodnikiem, reprezentantem na mistrzostwa Europy. Jest najbardziej doświadczonym zawodnikiem, pozostała ekipa jest młodsza, więc chłopcy naprawdę stanęli na wysokości zadania i świetnie sobie poradzili.

Dodajmy, że indywidualnie zawodniczki RMKS-u zdobyły złoty i brązowy medal. Alicja Klasik została Indywidualną Mistrzynią Polski juniorów młodszych, jej klubowa koleżanka Kinga Zgryźniak wywalczyła trzecie miejsce.