Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Fajkis: ”Szkolenie dzieci i młodzieży w takim kształcie jak do tej pory, nie będzie możliwe”

Facebook Twitter

''Po cięciach pieniędzy na sport w Rybniku szkolenie dzieci i młodzieży w takim kształcie jak do tej pory, nie będzie możliwe'' - nie ukrywa Krystian Fajkis prezes Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego. Przypomnijmy, miasto tnie dotacje o 60% w stosunku do roku ubiegłego.

Do podziału na granty będzie 1 mln 400 tysięcy złotych, w ubiegłym były to 3 mln 200 tysięcy. Mówi Krystian Fajkis prezes RMKS-u:

Patrzę na to z dużym niepokojem, bo jeżeli mają być tak duże cięcia, to szkolenie, które dotychczas prowadziliśmy i to z takim sukcesami, ono nie będzie mogło być dalej prowadzone. Podział teraz tej kwoty pieniędzy poprzez dofinansowanie klubów i szkolenia młodzieżowego to jest klucz tego wszystkiego.

Ciągle nie wiadomo czy o pieniądze będą mogły starać się kluby seniorskie, czy tylko te szkolące dzieci i młodzież. Jak podkreśla Krystian Fajkis prezes RMKS-u:

dotacje miasta Rybnika w 2019 roku stanowiły mniej niż połowę środków jakimi dysponowała na przykład sekcja szermierki. Miasto przekazało 100 tysięcy, 120 tysięcy pochodziło od związku szermierczego, sponsorów i rodziców. Nie możemy bardziej drenować ich kieszeni

– mówi:

Mówienie o tym, że my będziemy musieli teraz szukać, to ja tego nie rozumiem, z tego względu, że miasto dofinansowuje i to nie jest tak, że my oczekujemy od miasta, że będzie finansowało sport i nic nie robimy. Największa pula to są rodzice. Jest pewna granica, gdzie można od tych rodziców pozyskać środki finansowe.

Na 17 grudnia zaplanowano sesję Rady Miasta Rybnika, wtedy też głosowanie nad przyszłorocznym budżetem.

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2021