Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Faktoria przyjemności” w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach już 17 listopada

Facebook Twitter

Historia najstarszego zakładu produkującego czekoladę w Warszawie opowiedziana losami pracowników. O tym jest spektakl "Faktoria przyjemności", jaki będzie można zobaczyć w czwartek, 17 listopada w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu Teatr Polska.

To opowieść o losach Polaków podczas przemian politycznych, o determinacji jednostki w dążeniu do celu, sile grupy, ale także dbaniu o swoje bezpieczeństwo i komfort w momencie zagrożenia. Przedstawienie to swego rodzaju połączenie teatru i interaktywnej wystawy muzealnej, zawierającej elementy teatru ruchu oraz ożywionej formy.
Jak wiadomo, miejsce pracy tworzą ludzie. A więzi tej fabrycznej rodziny zacieśniały się podczas wspólnych wyjazdów, spotkań czy imienin. Gdyby nie Basia, Irenka, Zdziszek, Janusz i inni nie byłoby zakładu. Zobaczcie to w wykonaniu aktorów z Fundacji Mikro Teatr. Początek o 18.00.

Czym jest przyjemność? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje każdy, umilając sobie codziennie trudy życia w dowolny, indywidualny sposób. A jak to jest: współtworzyć produkty w Fabryce Przyjemności? Na to pytanie odpowiedź znają na pewno pracownicy i pracowniczki najstarszego zakładu produkującego czekoladę w Warszawie.

Jak wiadomo, miejsce pracy tworzą ludzie. W dobrej atmosferze umiemy podołać najcięższym zadaniom. Twórca tej fabryki nauczył swoich pracowników wsparcia, jedności i zawiązywania długotrwałych przyjaźni. Nasza opowieść pozwala na wysłuchanie tego, co mają do powiedzenia ci, którzy tworzyli historię tego miejsca, chcemy pokazać co kryje się pod szyldem ogólnodostępnej „przyjemności”. Więzi fabrycznej rodziny zacieśniały się podczas wspólnych wyjazdów, spotkań czy imienin. Gdyby nie Basia, Irenka, Zdziszek, Janusz i inni nie byłoby zakładu, bo to właśnie oni są duszą tej fabryki. To oni trwali w niej od początku, i potrafili dokonać niemożliwego, by ją uratować.

Spektakl FAKTORIA PRZYJEMNOŚCI to opowieść o losach Polaków podczas przemian politycznych, o determinacji jednostki w dążeniu do celu, sile grupy, ale także dbaniu o swoje bezpieczeństwo i komfort w momencie zagrożenia. Przedstawienie to swego rodzaju połączenie teatru i interaktywnej wystawy muzealnej, zawierającej elementy teatru ruchu oraz ożywionej formy.

Spektakl inspirowany jest wywiadami pochodzącymi ze zbiorów Archiwum Historii Mówionej Muzeum Warszawskiej Pragi, oddziału Muzeum Warszawy oraz audioteki PragaGada.pl Fundacji Animacja. W spektaklu wykorzystano fragment audio pochodzący z tych zbiorów.

Fot. dkchwalowice.pl

TWÓRCY:

TEKST: Agata Biziuk, Anna Domalewska, Rafał Derkacz

REŻYSERIA: Agata Biziuk

SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: Agata Stanula

MUZYKA: Maciej Cempura, Piotr Klimek

OBSADA: Anna Domalewska, Dominika Majewska, Rafał Derkacz

GŁOS Z OFFU: Karolina Burek

DZIAŁANIA EDUKACYJNE: Karolina Vyšata

PREMIERA: 19.11.2021 r., Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023